Górnik będzie krezusem

Najbogatszym klubem I ligi w sezonie 2009/10 będzie Górnik Zabrze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
W ostatnich dniach docierały alarmujące informacje, że ekipa z Roosevelta będzie dysponowała budżetem na poziomie 10 milionów złotych. Z rachub wynika jednak, że w nadchodzących rozgrywkach działacze Górnika będą mieli do wydania przynajmniej 20 mln zł. Kasy może być nawet odrobinę więcej, może nawet 22 mln zł. Wiele będzie zależało od tego, czy uda się pozyskać kilku drobnych sponsorów i czy Piłkarska Liga Polska podpisze bardziej intratną umowę telewizyjną.

Na 30 milionowy budżet Górnika w ekstraklasie składały się wpływy z umowy telewizyjnej z Canal Plus (7,5 mln zł), wpływy ze sprzedaży biletów i karnetów (3 mln zł), wpływy z działalności marketingowej (0,5 mln zł), wpłaty od firm reklamujących się na koszulkach piłkarzy i na stadionie (1,5 mln zł) oraz pieniądze przelewane przez sponsora strategicznego, czyli firmę Allianz (17,5 mln zł).

Po degradacji zabrzanie stracą środki z Canal Plus, które stanowią bardzo istotną pozycję w budżecie. Co dostaną w zamian? Umowa klubów I ligi z telewizją publiczną daje każdej z drużyn to 61 tys. zł brutto na sezon. - Cyferki mogą się zmienić na korzyść klubów, pracujemy nad tym - mówi Władysław Szypuła, prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej. - Jest też szansa na pozyskanie tytularnego sponsora ligi i sponsora technicznego. Na razie jednak o szczegółach nie mogę mówić.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]