Górnik Zabrze ukarany przez Komisję Ligi

Komisja Ligi postanowiła nałożyć na Górnik Zabrze karę finansową w wysokości trzydziestu tysięcy złotych w związku z nagannym zachowaniem kibiców tego klubu po meczu 30. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze - Polonia Warszawa (wtargnięcie na płytę boiska, próba przedostania się do szatni zawodników i pomieszczeń klubowych). 

W związku z tym uległa odwieszeniu kara rozegrania jednego meczu bez udziału publiczności na stadionie w Zabrzu, która była wymierzona w dniu 18.09.2008 roku za wcześniejszy przypadek naruszenia porządku na tym obiekcie (podczas meczu 5. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze - Piast Gliwice).

Orzeczenie nie ma rygoru natychmiastowej wykonalności.

Na posiedzeniu Komisji Ligi zajmowano się także incydentem z przerwanym treningiem Górnika przez kibiców. - Wyjaśnienia złożył trener Kasperczak. Piłkarze są na urlopach, kiedy wrócą także będą musieli stawić się przed Komisją - mówi Adrian Skubis, rzecznik Ekstraklasy SA.

źródło: Ekstraklasa SARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]