Brosz bliżej Górnika

Wszystko wskazuje na to, że nowym trenerem Górnika Zabrze zostanie były piłkarz tego klubu, Marcin Brosz. Szkoleniowiec nie podpisał dziś umowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Rozmowy działaczy i właścicieli Górnika z potencjalnymi trenerami są bardzo intensywne. W poniedziałek na kolejne negocjacje wybiera się Ryszard Komornicki. - Na ten moment mogę powiedzieć, że w Zabrzu raczej pracował nie będę - zdradza były trener szwajcarskiego Aarau. - Jak to się mówi: "dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi" - dodaje jeszcze przed rozmowami z przedstawicielami z Roosevelta.

Również mało realne wydaje się być zatrudnienie Michała Probierza, który nadal ma ważny kontrakt z Jagiellonią Białystok oraz Waldemara Fornalika. Temu drugiemu niezręcznie byłoby odchodzić z ekstraklasowego Ruchu Chorzów do I-ligowego Górnika. "Niebiescy” mają z nim podpisać nową umowę w najbliższych dniach.

Także w poniedziałek doszło do spotkania prezesa Podbeskidzia z trenerem Marcinem Broszem. Jego kontrakt nie został jednak przedłużony. - Daliśmy sobie czas do środy. Szanse na jego pozostanie w klubie oceniam 50 na 50 - mówi sternik bielszczan, Jerzy Wolas, mając na myśli zainteresowanie szkoleniowcem ze strony Górnika.

To właśnie Brosz wydaje się być opcją numer jeden dla zabrzan. - Chcemy zatrudnić trenera związanego z naszym regionem oraz klubem - powiedział niedawno prezes "Trójkolorowych”, Jędrzej Jędrych. Brosz ma jeszcze ważną umowę w Bielsku (do końca czerwca), ale wielce prawdopodobne, że już w przyszłym tygodniu poprowadzi pierwsze zajęcia na Roosevelta. - My mamy niewiele instrumentów, aby rywalizować z klubem, który ma 14 tytułów mistrzowskich na koncie. Łagodnie określając, jesteśmy na zupełnie innej półce - podsumowuje Wolas.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]