Zahorski chętnie przeszedłby do Śląska

Niedawno w kontekście transferu do Śląska Wrocław pojawiły się nazwiska Tomasza Zahorskiego i Grzegorza Bonina. - Chętnie usiadłbym do rozmów ze Śląskiem - mówi ten pierwszy. - Śląsk to bardzo perspektywiczny klub - zachwala z kolei Bonin. 

Wśród transferowych spekulacji dotyczących piłkarskiego Śląska przewinęło się już sporo nazwisk. Jednak najwięcej kontrowersji wśród wrocławskich kibiców wzbudzają osoby Tomasza Zahorskiego i Grzegorza Bonina, którzy w zeszłym sezonie reprezentowali barwy Górnika i spadli z nim z ekstraklasy.

Wiele komentarzy pojawia się szczególnie pod adresem Zahorskiego, który jest przecież reprezentantem kraju i cieszy się niezwykłym zaufaniem Leo Beenhakkera, a w minionym sezonie zdołał tylko raz posłać piłkę do siatki rywali na boiskach ekstraklasy. Napastnika broni jednak fakt, iż klub, w którym grał nie był usposobiony zbyt ofensywnie i nie miał on, aż tak wielu dogodnych sytuacji do strzelenia gola.

Faktem jest również to, że pod okiem Ryszarda Tarasiewicza nie jeden piłkarz potrafił odbudować swoją formę i podobnie mogłoby być z napastnikiem Górnika, który sam przyznaje, że Wrocław to dla niego dobry kierunek. - Śląsk to niewątpliwie dobry klub, który ciągle się rozwija i ma przed sobą ciekawą przyszłość. Póki co jestem jednak piłkarzem Górnika i mam jeszcze ważny kontrakt, więc kluby musiałby się ze sobą porozumieć. Gdyby tak się stało to ja chętnie usiądę do rozmów ze Śląskiem - mówi.

Podobne zdanie o zespole z Oporowskiej ma klubowy kolega Zahorskiego, Grzegorz Bonin, który także znalazł się na liście życzeń trenera Tarasiewicza, jednak przyznaje, że w sprawie transferu nikt się z nim nie kontaktował. - Póki co nie znam żadnych konkretów na temat tego transferu. Ani do mnie, ani do Górnika nie wpłynęła taka oferta, więc na razie traktuję to w kategorii spekulacji. Nie mniej jednak, Śląsk to na pewno dobry klub. Ostatnio zrobili duże postępy, awansowali do ekstraklasy, grają przyjemną dla oka piłkę i pozyskali mocnego strategicznego sponsora. Wszystko więc jest na dobrej drodze, by grali naprawdę dobrą piłkę. We Wrocławiu są dobrzy kibice, a to też jest bardzo ważne. Jeżeli pojawiłaby się oferta, z pewnością bym ją rozważył - powiedział piłkarz.

Wygląda więc na to, że działacze z Oporowskiej mają spore szanse na ściągnięcie graczy Górnika.

źródło: WKS Śląsk WrocławRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online