Gdzie odbędzie się Śląski Klasyk?

W przyszłym sezonie nie będziemy świadkami Wielkich Derbów Śląska. Natomiast ich miejsce, po spadku z ekstraklasy Górnika Zabrze, zajmie Śląski Klasyk.
Wszyscy doskonale pamiętamy widowisko, jakie we wrześniu stworzyli piłkarze i kibice, w ramach pojedynku w II rundzie pucharu Polski. Mimo niesprzyjającego terminu (wtorkowe popołudnie) na trybunach przy Bukowej zasiadło ok. 9000 kibiców, a zawodnicy zgotowali im sporo emocji i bramek - zwycięstwo 4:3 w dogrywce zapewnił Górnikowi Piotr Madejski.

W zbliżającym się wielkimi krokami kolejnym sezonie GKS zmierzy się z zabrzanami już na szczeblu ligowym. - Organizacja meczu na Śląskim to dla nas szansa, ale i duże wyzwanie, dlatego staramy się rzetelnie do niego przygotować - wyjaśnia rzecznik prasowy GKS-u Piotr Hyla. - Odbyły się wstępne rozmowy z dyrektorem Stadionu Śląskiego Markiem Szczerbowskim, który wyraził zainteresowanie organizacją imprezy w „Kotle Czarownic” oraz zadeklarował pomoc w realizacji tego projektu. Przychylnie nastawieni do tego pomysłu są także kibice GieKSy i Górnika. Chcemy również spotkać się z przedstawicielami władz Katowic, Zabrza i Chorzowa. Niezbędna jest również zgoda Komendy Wojewódzkiej Policji na organizację imprezy na Stadionie Śląskim.

Jak zaznacza rzecznik GieKSy, pozostaje jeszcze jedna niewiadoma. - Wciąż nie znany terminarza rozgrywek, co jest podstawowym problemem. Za kilka miesięcy rozpocznie się przecież remont chorzowskiego stadionu. Czekamy więc na komunikat piłkarskiej centrali.

źródło: gieksa.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]