Górnik podejmie rękawicę

Siedem klubów ekstraklasy i pierwszej ligi nie wie na czym stoi, bo piłkarska centrala nie ma pojęcia, jak uporządkować bałagan w rozgrywkach - pisze dziennik "Fakt".
Nadal nie wiadomo, co dalej z Widzewem. Po niekorzystnym dla łódzkiego klubu wyroku sądu, nad klubem ponownie wisi widmo karnej degradacji za udział w aferze korupcyjnej. Dzisiaj w PZPN nikt nie potrafi powiedzieć, w której lidze ma grać zespół, który w sportowy sposób wywalczył awans do ekstraklasy.
Sytuacja drugiego łódzkiego klubu – ŁKS, wcale nie jest lepsza. PZPN nie przyznał mu licencji na grę w ekstraklasie, ale łodzianie się odwołali do sądu i nadal nie wiadomo, kto w tym sporze będzie górą. Jeśli ŁKS, trzeba będzie go przywrócić do ekstraklasy.
W sytuacji nie do pozazdroszczenia są też te wszystkie zespoły, które zależnie od decyzji podjętych przez PZPN mogą nagle stanąć przed koniecznością rozgrywania meczu barażowego, od którego rozstrzygnięcia zależeć będzie, w której lidze zagrają. Problem polega jednak na tym, że nawet nie wiadomo, kiedy do takiego meczu miało by dojść. W związku z tym Cracovia, Arka, Górnik, Podbeskidzie i Korona mają związane ręce. Nie wiedzą w jakiej lidze przyjdzie im grać w nowym sezonie, a to oznacza, że tak naprawdę nie mają pojęcia jakim budżetem mogą dysponować.
– Sytuacja, w której znalazło się wiele klubów, na pewno nie jest komfortowa. My przygotowujemy się jednak do rozgrywek pierwszoligowych i mamy zamiar walczyć o powrót do ekstraklasy. Górnik jest także gotowy podjąć rękawicę, jeśli tak zdecyduje PZPN i wystąpić na przykład w barażach – mówi Jędrzej Jędrych, prezes Górnika.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]