Ryszard Komornicki trenerem Górnika

Górnik Zabrze ma nowego trenera. Został nim w czwartek 50-letni Ryszard Komornicki, który ostatnio pracował jako trener w szwajcarskim FC Aarau.
Komornicki, który Górnika raz już prowadził, podpisał na Roosevelta 3-letni kontrakt. - Z trenerem Komornickim rozmawialiśmy już w zimie, przed Wielkimi Derbami Śląska. Musieliśmy bowiem brać wtedy pod uwagę i taki scenariusz, że nasz ówczesny szkoleniowiec, Henryk Kasperczak, przejmie obowiązki selekcjonera reprezentacji - przyznał Jędrzej Jędrych.

Prezes zabrzańskiego klubu oświadczył, że warunkiem dalszej współpracy z Komornickim jest awans w nadchodzącym sezonie do ekstraklasy. - Zanim doszliśmy do porozumienia, spotkaliśmy się pięć razy. Kontrkandydat był tylko jeden - Marcin Brosz - dodał Jędrych.

Komornicki pochodzi z Dolnego Śląska i jest wychowankiem Kryształu Stronie Śląskie. Jednak praktycznie całą piłkarską karierę spędził na Górnym Śląsku. Przez 2,5 sezonu reprezentował barwy GKS Tychy by zimą 1982/83 przenieść się do Zabrza. Tutaj w trakcie 6,5 sezonu gry zdobył cztery mistrzostwa Polski i Superpuchar Polski, rozgrywając 182 mecze i strzelając 35 bramek. Później wyemigrował do Szwajcarii i zakotwiczył w FC Aarau, gdzie kontynuował karierę przez kolejnych pięć lat. Na koniec kariery przywdział jeszcze barwy FC Wohlen i FC Kickers Luzern.

Po zawieszeniu butów na kołku pracował jako trener w Szwajcarii. W styczniu 2006 roku wrócił do Polski by objąć funkcję trenera Górnika Zabrze, ale jego przygoda z 14-krotnym mistrzem Polski trwała jedynie trzy miesiące. Ostatnio "Koko" był trenerem FC Aarau, z którym na koniec sezonu uplasował się na 5. pozycji.

źródło: gornikzabrze.pl / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]