Współpraca z Górnikiem układa się bardzo dobrze

Kończy się wypożyczenie Marka Krotofila z Gwarka do Górnika. Czy klub z Roosevelta wykupi zdolnego obrońcę? - Wszystko wskazuje na to, że tak - twierdzi menedżer piłkarza, Kazimierz Fliśnik. Krotofil w poprzednim sezonie był jednym z odkryć rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Obrońca często "łapał się" również do osiemnastki meczowej pierwszego zespołu, choć debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej się nie doczekał. Teraz defensor próbuje przekonać do siebie trenera Ryszarda Komornickiego. To głównie opinia szkoleniowca zdecyduje o jego ewentualnym zakontraktowaniu w Górniku. Kończy się bowiem jego wypożyczenie z Gwarka. - Nasza współpraca z Górnikiem układa się bardzo dobrze. Wszyscy wspólnie pracujemy dla jego dobra. Każdy zawodnik trenujący u nas marzy o występach w trójkolorowych barwach. Jednak oddać za darmo naszych graczy nie możemy. Za Krotofila trzeba zapłacić - podkreśla dyrektor ds. sportowych Gwarka, Jan Kowalski. - Z tym nie powinno być raczej problemów. Musimy jednak poczekać na ostateczną decyzję o skorzystaniu z prawa pierwokupu - dodaje Kazimierz Fliśnik, menedżer piłkarza.
Sam zainteresowany wierzy, że kolejny sezon spędzi na Roosevelta. Tym bardziej, że w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny jest duet Marków - Kostrzewa i Piotrowicz, który prowadził zawodnika w "młodym" Górniku. - Znają mnie bardzo dobrze i wiedzą, co potrafię - podkreśla Krotofil. - Oni chcą, aby Marek został i tak najprawdopodobniej będzie. Ostateczna decyzja należy jednak do trenera Komornickiego - zaznacza Fliśnik.
Po odejściu z klubu Marisa Smrinovsa, w pierwszej kadrze zespołu zostało dwóch pewniaków do gry na środku obrony: Michał Pazdan oraz Adam Banaś. Wszystko wskazuje na to, że ich pierwszym zmiennikiem w przyszłym sezonie powinien być Krotofil. - Jeśli trener uzna, że jest dla mnie miejsce w drużynie, to jestem przekonany, że kluby dojdą do porozumienia - twierdzi 20-letni zawodnik.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]