Przegląd Sportowy: Na to czekali kibice Górnika

Trener Ryszard Komornicki zamierza odmienić oblicze Górnika. Wiosną znakiem rozpoznawczym śląskiej drużyny było ustawienie 4-1-4-1. W I-ligowych rozgrywkach zespół ma stosować taktykę 4-4-2.
Komornicki twierdzi, że taki wariant jest najbardziej przejrzysty dla zawodników. - To system najprostszy w obsłudze. Poza tym to jest baza, na której można budować inne warianty - dowodzi szkoleniowiec. 

Wygląda na to, że ma rację. W dwóch dotychczas rozegranych sparingach piłkarze Górnika strzelili czternaście bramek, a stracili tylko jedną. Dodajmy, że przejście na grę dwójką napastników to nie jedyna innowacja. Szykują się też przetasowania na pozycjach. I tak Grzegorz Bonin definitywnie rozstaje się z rolą prawego obrońcy. Natomiast Robert Szczot, który ostatnio grał na szpicy, wraca na bok pomocy.

- Moim zdaniem Szczot najlepiej czuje się na skrzydle. W ataku może grać, ale pod warunkiem, że nie jest w napadzie sam - zwraca uwagę Komornicki. Warto przy okazji zwrócić uwagę, że Komornicki dokonuje roszad, jakich niedawno domagali się kibice i eksperci.

Przypomnijmy, że wiosną trenerzy Władysław Żmuda i Marek Motyka, których poprosiliśmy wówczas o ocenę gry Górnika, sugerowali przejście na system 4-4-2. Zresztą zwracali oni też uwagę na to, że Szczot źle czuje się w ataku, a prawa obrona nie jest dobrym miejscem dla Bonina. Trener Henryk Kasperczak opierał się jednak sugestiom. Chciał być konsekwentny, dlatego nie mieszał za wiele w składzie. Uparcie też stawiał na grę trójką defensywnych pomocników i jednym napastnikiem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online