Sparing: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Górnik Zabrze wygrał w spotkaniu sparingowym z drugoligowym Zagłębiem Sosnowiec 1:0 (0:0). Bramkę w 85. min meczu strzelił Dariusz Kołodziej.
Skład Górnika: (I połowa) Nowak (31. Václavík) - Mutsch, Banaś, Pazdan, Magiera - Bonin, Strąk, Madejski, Szczot - Pitry, Jarka. (II połowa) Václavík (61. Skorupski) - Filipe, Krotofil (60, Szymura), Danch, Marciniak - Gancarczyk, Przybylski, Kižys, Papečkys - Kołodziej, Trznadel.

Żółta kartka: Pazdan.

W spotkaniu testowani byli dwaj nowi gracze: Mario Mutsch i Felix Filipe.

Mario Mutsch to reprezentant Luksemburga, przez ostatnie dwa sezonu występował w szwajcarskim FC Aaurau, czyli klubie prowadzonym przez Ryszarda Komornickiego.

Felix Filipe, Brazylijczyk od kilku lat grający w Polsce, ostatnio w Odrze Opole. W latach 2003-2005 przez 2,5 sezonu reprezentował barwy Górnika, skąd przeniósł się do Zagłębia Lubin.

źródło: gornikzabrze.pl / Zagłębie Sosnowiec