Pyrrusowe zwycięstwo Górnika

Zatrzymanie czołowych zawodników jest pyrrusowym zwycięstwem działaczy Górnika Zabrze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Dzięki podyktowaniu cen zaporowych działaczom Górnikowi Zabrze udało się zatrzymać czołowych piłkarzy. Śląsk Wrocław zainteresował się kupnem Grzegorza Bonina, ale gdy trener Ryszard Tarasiewicz usłyszał, że suma odstępnego wynosi 1,5 mln euro to tylko złapał się za głowę. Adama Banasia, kiedy pojawiła się oferta z Lecha Poznań, wyceniono na 3 mln zł. Kolejorz chciał zapłacić połowę tej sumy. Wreszcie za leczącego kontuzję Tomasza Zahorskiego Górnik żądał minimum 1,2 mln zł. Na kupno byłego reprezentanta Polski nikt się nie skusił.

Jednak utrzymanie stanu posiadania z sezonu 2008/09 można określić mianem pyrrusowego zwycięstwa działaczy Górnika. Przez to zespół może mieć w zbliżających się rozgrywkach poważne kłopoty. Większych niż gdyby kogoś ostatecznie sprzedał.

- Nikogo nie straciliśmy, więc nikogo nie kupimy - powtarza prezes Jędrzej Jędrych i właśnie to stwierdzenie najlepiej pokazuje jak dramatyczne jest położenie zabrzan. Brak dopływu świeżej krwi zawsze stanowi problem. Wystarczy wspomnieć to co działo się wiosną z Ruchem Chorzów. Niebiescy w trakcie zimowego okienka nie pozyskali żadnego zawodnika zdolnego zwiększyć konkurencję w zespole. - Jeśli na każdej pozycji nie ma dwóch piłkarzy depczących sobie po piętach to nie ma też postępu - komentował tamtą sytuację Radosław Gilewicz, były gracz chorzowian.

W każdym razie, między innymi przez brak rywalizacji Ruch niemal do samego końca rozgrywek walczył o ligowy byt. W Górniku może być tak samo.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]