Trener gra w ciemno

Trener Górnika Zabrze Ryszard Komornicki wolałby, aby Widzew i ŁKS występował w ekstraklasie - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
- Nie znam realiów pierwszej ligi. Spoglądam na składy naszych rywali i wiele nazwisk kompletnie nic mi nie mówi. Nawet ze wskazaniem faworytów rozgrywek mam problemy, ale znam się na piłce i najważniejsze jest to, jaka będzie moja drużyna - mówi trener Ryszard Komornicki. 
Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek atmosfera w zespole nie jest za ciekawa. Klub ma zaległości w stosunku do piłkarzy. Mają być one spłacone do końca lipca. Poza tym zawodnicy nie są zadowoleni z pomysłu działaczy na zamrożenie 40 procent pieniędzy, które mają zapisane w kontraktach i wypłacenia ich po awansie do ekstraklasy. - Nie chcę się wypowiadać na temat spraw finansowych, ale na pewno nie mogę narzekać na zaangażowanie moich zawodników na treningach - mówi trener Komornicki, który już pogodził się z tym, że w tym okienku transferowym klub nikogo nie pozyska. - Kontuzje też mi nie ułatwiają pracy. Ale nie będę z tego powodu użalał się na łamach prasy. Kogo mi najbardziej brakuje? Stopera Adama Banasia, który jest przecież wszechstronnym piłkarzem oraz był jednym z liderów drużyny. Mam dwa pomysły na zapełnienie tej luki. W pierwszym meczu ligowym na środku zagra Michał Pazdan. Obok niego Adam Danch lub Paweł Strąk - zdradza Komornicki, który wolałby, aby Widzew i ŁKS występował w ekstraklasie. - Wtedy ubyliby nam dwaj groźni rywale. Jednak ze zrozumieniem przyjmuje wszelkie decyzje piłkarskiej centrali dotyczące łódzkich klubów. Tak naprawdę ciężko mi wskazać faworyta rozgrywek, bo wielu zespołów nie znam. Ale to nie jest problem, bo to my mamy narzuć swój styl gry - dodaje szkoleniowiec.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online