Mniejsze zarobki piłkarzy Górnika

Na Roosevelta wiele mówi się ostatnio o zaległościach finansowych wobec piłkarzy. Sternik Górnika podkreśla, że nie powinno to mieć żadnego wpływu na postawę drużyny w lidze. - Proszę zobaczyć, jak grali zawodnicy innych klubów: ŁKS-u Łódź, Arki Gdynia, Ruchu Chorzów, czy Polonii Bytom, którzy utrzymali się w ekstraklasie. W niektórych przypadkach musieli oni czekać na wypłatę nawet przez pół roku, a jednak się utrzymali - mówi Jędrzej Jędrych. - Być może sytuacja, że u nas jest normalnie i wynagrodzenia wypłacane w terminie - a czasem na prośbę zawodnika nawet wcześniej - są czymś nienormalnym. Możliwe, że bodźcem do lepszej gry dla polskiego piłkarza jest z mojego punktu widzenia sytuacja, w której czekają na otrzymanie wynagrodzenia przez kilka miesięcy - zastanawia się prezes zabrzan.

Spadek z ekstraklasy miał dla części zawodników Górnika niemałe konsekwencje finansowe. W I lidze zarobią mniej, a poza tym, nie będą otrzymywali tzw. "wejściówek". - Degradacja dla niektórych graczy, to utrata 40, a nawet 50 procent podstawowej pensji - zaznacza Jędrych. - Już od miesiąca prowadzimy rozmowy i jest na to zdecydowana zgoda, że nie będzie w tym roku "kasy" za występy oraz premii. To wszystko zostanie ujęte w bonusie za ewentualny awans do ekstraklasy. Aktualnie finalizujemy nasze ustalenia - mówi prezes "Trójkolorowych".

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]