Mocne zaplecze ekstraklasy

Górnik Zabrze, Widzew Łódź, ŁKS Łódź i Pogoń Szczecin - cztery wielkie firmy, które będą ozdobą rozgrywek. Kto dotrzyma im kroku? - pyta przed inauguracją rozgrywek "Przegląd Sportowy".
Walka na śmierć i życie, to motto większości drużyn, które w sezonie 2009/10 będą rywalizować na zapleczu ekstraklasy. To oznacza, że w ligowych meczach niewiele będzie finezyjnych zagrań i technicznych sztuczek. Nie znaczy to jednak, że rozgrywki będą nieciekawe. Piłkarze pokażą bowiem to, z czego pierwsza liga słynie od lat. Zawodnicy już zapowiadają, że wyleją litry potu, a na boisku będą trzeszczały kości.

Wisienką na I-ligowym torcie będą wielkie firmy. Górnik Zabrze, Widzew Łódź, ŁKS Łódź i Pogoń Szczecin to drużyny, które mogą pochwalić się wielką rzeszą oddanych kibiców. Ich udział w rozgrywkach doda im blasku. W końcu to są te kluby, które przyciągają na stadiony niczym magnes.

Dla piłkarskiego zaścianka wizyty tych właśnie zespołów będą niczym powiew świeżego powietrza. Dla mieszkańców Kluczborka, Ząbek czy Nowego Sącza przyjazd Górnika będzie okazją do zobaczenia uczestników Euro 2008 - Michała Pazdana i Tomasza Zahorskiego. ŁKS może się natomiast pochwalić dwójką innych byłych reprezentantów Polski - Tomaszem Hajtą i Piotrem Świerczewskim. Symbolem Pogoni jest z kolei Olgierd Moskalewicz, niegdyś gracz krakowskiej Wisły.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]