Forum
 

Transfer ze Slavii

To może być prawdziwe wzmocnienie Górnika Zabrze. Wczoraj na rozmowy do klubu przyjechał napastnik Slavii Praga Ales Besta. 26-letni Besta mimo młodego wieku to już doświadczony zawodnik. Na swoim koncie szybki i waleczny napastnik ma już występy w takich klubach, jak Banik Ostrava czy 1 . FC Brno. Grał też w lidze słowackiej w MSK Żylina i Matadorze Puchov. Ostatnio występował w Slavii. Z klubem z Pragi zdobył zresztą w poprzednim sezonie mistrzostwo swojego kraju, występując wiosną w ośmiu spotkaniach Gambrinus ligi.
Z mistrzem Czech dalej wiąże go jeszcze 2,5-letni kontrakt, ale klub ze stolicy Czech ma nie robić swojemu zawodnikowi przeszkód w zmianie barw. Zimą Besta przebywał na testach w angielskim klubie Charlton Athletic, ale z transferu na Wyspy Brytyjskie nic nie wyszło. Teraz też chciał spróbować swoich sił w Anglii, ale ostatecznie zdecydował się się na przyjazd do Zabrza. - Chciałbym grać w Górniku, bo z Ostrawy, gdzie mieszkam miałbym do Zabrza bardzo blisko. Najpierw jednak musza się porozumieć oba kluby - mówi Besta, który na swoim koncie ma też występy w czeskiej młodzieżówce. Z zespołem U-21 wystąpił zresztą kilka lat temu na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej w Arabii Saudyjskiej.
Czeski zawodnik do czwartku będzie przebywał w Zabrzu po czym działacze oraz trener Ryszard Komornicki podejmą decyzję czy wypożyczyć na rok piłkarza Slavii. - CV i cała kariera piłkarza pokazuje, że warto na niego postawić. Myślę, że Ales szybko przekona wszystkich do siebie. To naprawdę dobry i klasowy zawodnik - mówi Paweł Zimończyk, piłkarski menedżer, który reprezentuje zawodnika z Czech.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online