Wleciałowski: Sentyment albo praca

W Zabrzu rozrasta się chorzowska kolonia. Do trenera Waldemara Fornalika oraz piłkarzy - Piotra Lecha oraz Michała Probierza (ich serce biło wcześniej dla Ruchu) - dołączył Marek Wleciałowski, który otrzymał nominację na drugiego trenera Górnika.
- Może niektórzy dziwią się, że znalazłem się w Zabrzu, choć większą część kariery zawodniczej spędziłem w Chorzowie - przyznaje pan Marek. - Nadeszły jednak takie czasy, że bardziej liczy się konkretna praca, niż sentyment do klubu. 
Zanim trafił pan do Górnika, otrzymał ofertę z Arki, której trenerem jest pański przyjaciel, Piotr Mandrysz. Dlaczego nie wybrał pan Gdyni?

- Miałem propozycję nie tylko od Arki, ale też od Lukullusa Świtu. Nie było jednak ostatecznej akceptacji ze strony tych klubów i tematy upadły. W końcu przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego pojawił się sygnał ze strony Górnika i dostałem pracę.

Zastąpił pan Marka Piotrowicza. Propozycja szefów Górnika nie była dla pana trochę niezręczna?

- Nie wnikam w te sprawy, one mnie nie dotyczyły. Zatrudniono mnie, abym pomagał Waldemarowi Fornalikowi, i to robię.

W środowisku piłkarskim spore zdziwienie wywołała inwazja na Zabrze obcokrajowców. Jest ich dziewięciu i na tym się nie kończy...

- To bardzo ciekawi piłkarze i warto w nich inwestować. przyglądam się im uważnie.

Jak został przyjęty w Górniku człowiek z Ruchu?

- Bardzo spokojnie i elegancko. Dotyczy to zarówno działaczy, jak i zawodników. Atmosfera jest bardzo miła i wierzę, że wspólnie sporo osiągniemy. W Zabrzu tworzy się ciekawy zespół.

źródło: Tempo
nadesłał: cornerRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]