Bez sektorów buforowych

Choć "Śląski Klasyk" Górnik Zabrze - GKS Katowice został zakwalifikowany jako mecz podwyższonego ryzyka, istnieje duża szansa, że fani z Bukowej zasiądą wśród kibiców Górnika. Decyzja w tej sprawie ma zapaść dzisiaj w okolicach południa. - Zabrzańska policja zgodziła się na zlikwidowanie sektorów buforowych - mówi Jan Ozga, kierownik ds. bezpieczeństwa klubu z Roosevelta i członek komisji ds. bezpieczeństwa w PZPN. Teraz wszystko w rękach służb mundurowych z Katowic.

- Bardzo liczę na pozytywny odzew z ich strony. Cała sprawa niesie oczywiście ze sobą jakieś ryzyko, ale to ja odpowiadam za bezpieczeństwo na obiekcie i jestem w stanie je ponieść. Zdaję sobie sprawę z tego, że może się znaleźć grupka chuliganów, która postara się zepsuć to piłkarskie święto, ale liczę na rozwagę pozostałych kibiców. Wierzę, że - gdyby zaistniała taka potrzeba - sami odpowiednio zareagują - podkreśla Ozga.

Tymczasem już teraz wiadomo, że wielu chętnych obejdzie się po prostu smakiem. - Zainteresowanie jest przeogromne. Przedstawiciele stowarzyszenia SK 1964 sprzedaż biletów rozpoczęli w środę. Momentalnie rozeszło się grubo ponad 1000 wejściówek! - informuje Piotr Hyla, rzecznik prasowy GieKSy. Sęk w tym, że cała pula, jaką przyznano gościom z Katowic, wynosi 1500. Sympatycy gości chcieliby zatem jej zwiększenia.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]