Wydarzenie lata

Już w trzeciej kolejce odbędą się najbardziej prestiżowe derby w pierwszej lidze. Przy blisko 20-tysięcznej widowni - pisze "Sport".
Czym w ekstraklasie był dla kibiców na Śląsku mecz Ruchu z Górnikiem, tym w I lidze jest konfrontacja zabrzan z GKS Katowice. Wspaniała historia spotkań, wiele dramatycznych rozstrzygnięć. Choć Górnik ma na koncie 14 mistrzostw Polski, a GKS żadnego, to wiele razy zespół z Bukowej wygrywał mecze z zabrzanami. W niedzielę faworytem będą gospodarze. Większy budżet, teoretycznie silniejsza kadra, dwie wygrane na koncie, wsparcie kilkunastu tysięcy fanów. Kiedy w Zabrzu po spadku obcinano budżet z 30 do 15 milionów, GKS nie bardzo wiedział, jaka będzie przyszłość klubu. Mieli jednak i mają katowiczanie charakter do gry i nawet kiedy jest biednie, potrafią zagrać dobrą piłkę. W końcu tydzień temu łatwo i w dobrym stylu ograli Znicz Pruszków. I warto przypomnieć, że wcale nie tak dawno dopiero po dogrywce Górnik ograł GKS w Katowicach w PP.
Co ważne, zapowiada się mecz z wzorowym dopingiem dla obu drużyn, bowiem Górnik i GKS żyją od pewnego czasu w wielkiej zgodzie. Zapowiada się wielki śląski klasyk - choć tylko w I lidze - i prawdziwa propaganda futbolu dla blisko 20-tysięcznej publiczności.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online