Sędzia nie chciał rozpocząć derbów z powodu... liczby kibiców!

Gdyby mecz rozegrano na Stadionie Śląskim, to pewnie obiekt ten wypełniłby się do ostatnich miejsc. A tak, nie wszyscy chętni zobaczyli spotkanie Górnika z GKS-em, bo zabrakło dla nich biletów! - pisze serwis SportSlaski.pl
Przy Roosevelta było w niedzielę tłumnie, głośno i kolorowo. Kibice obu zespołów są od pewnego czasu w dobrej komitywie, więc już na ulicach nie obce były obrazki, kiedy ludzie ubrani w koszulki Górnika śpiewali z tymi w żółto-czarnych trykotach. Podobnie było na trybunach.
Stadion pękał w szwach jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Dlatego kibice zaczęli przeskakiwać ogrodzenia i zajmować sektory buforowe. I tu ciekawostka. - Sędzia nie chciał wyprowadzić nas na murawę, tłumacząc, że fani muszą opuścić te strefy - zdradził Robert Szczot. Okazało się, że niemądre działanie było autorstwa delegata. - Spotkanie nie rozpocznie się, dopóki nie zostaną przywrócone bufory. Odległość między kibicami gości, a gospodarzy powinna wynosić co najmniej 30 m - twierdził Edward Potok. Irytowali się Ślązacy. - Kibice obu drużyn są zaprzyjaźnieni i już od dawna siedzą razem. Nie ma najmniejszych obaw, by doszło do jakichkolwiek przepychanek - grzmiał Jan Ozga, kierownik ds. bezpieczeństwa na obiekcie Górnika. Wreszcie po naciskach mi.n przedstawicieli Telewizji Polskiej, która prowadziła transmisję meczu, piłkarze obu drużyn wyszli na murawę.
Kiedy szczęśliwcy z biletami bawili się na trybunach i oglądali bramki Pawła Strąka oraz Alesza Besty, pod stadionem stali ci zrozpaczeni, bo kasy zamykano. Zaczęto w końcu wpuszczać po dwie osoby na jeden biletów. Oficjalnie stadion jest dopuszczony do przyjęcia 16 tysięcy osób, ale cyfra na dokumencie wcale nie obrazuje pojemności obiektu.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]