Kołodziej: Do Zabrza jedziemy po zwycięstwo

– Pamiętam swój debiut na Roosevelta. Nie czułem obezwładniającej tremy, wręcz odwrotnie. Pełne, falujące trybuny, fanatyczny doping zabrzańskich kibiców były dla mnie dodatkowym bodźcem. Chciało się grać, adrenalina żywiej krążyła we krwi – tak swój pierwszy występ w barwach Górnika Zabrze przypomina sobie Dariusz Kołodziej, który do Zabrza trafił z Podbeskidzia. „Kołek” przebywał w gronie czternastokrotnych mistrzów Polski tylko przez sezon, po czym ze względów osobistych zdecydował się na powrót do pierwszoligowca z Bielska-Białej. W niedzielę znów spotka się z byłymi kolegami z Zabrza, znów poczuje niepowtarzalną atmosferę stadionu Ernesta Pohla. Jak sam przyznaje, jest przygotowany na „owację” jaką podobno zgotują mu kibice gospodarzy, którzy słynącemu z silnego uderzenia pomocnikowi mieli za złe opuszczenie Górnika po spadku z ekstraklasy. Kołodziej jest jednocześnie przekonany, że jego koledzy nie przestraszą się tak markowej zabrzańskiej firmy.

– Spokojnie. Mamy zawodników w składzie, którzy już grali na takich arenach, przy takiej liczbie widzów. Jestem też przekonany, że ci, którzy jeszcze nie mieli takich doznań, nie będą ubierali przed meczem pampersów – zapewnia Dariusz Kołodziej. – Widowisko w takiej oprawie ma inny wymiar, niż gra „na wiosce” dla 150 ludzi. Nigdy nie zapomnę meczu z Motorem w Lublinie, gdzie graliśmy bez kibiców. To było gorsze niż sparing. Jedziemy po zwycięstwo do Zabrza. Remis nas nie urządza. Myślę, że stać nas na to, tym bardziej, że zagramy z Górnikiem bez obciążeń.

– Nie obawia się pan przyjęcia w Zabrzu?

– Dochodzą mnie różne głosy, że zabrzańscy kibice szykują się na mnie. Jestem przygotowany na to, choć dziwię się, bo nigdy nie byłem wyzywany, czy wygwizdywany. Z zabrzańskimi kibicami też miałem dobre relacje. Wiele się nauczyłem od Hajty, Brzęczka, ta nauka zaprocentuje w przyszłości.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]