Komornicki o Kołodzieju: Chciał odejść i odszedł

» Jak z perspektywy czasu wspomina pan rozstanie z Dariuszem Kołodziejem?
Ryszard Komornicki, trener Górnika: - Kiedy przyszedłem do Zabrza to rozmawiałem z każdym piłkarzem. Z Darkiem szczególnie dużo. Początkowo z powodu urazu nie grał w pierwszym składzie. gdybym wiedział od razu, że skierował sprawę o rozwiązanie kontraktu, pewnie inaczej traktowałbym jego przypadek. Co powiem dziś? Chciał odejśc i odszedł. W Górniku go nie ma i nie zaprzątam sobie głowy myśleniem, czy to dobrze czy źle. Nie ma na to dziś absolutnie żadnego znaczenia. Życzę mu powodzenia i nie powiem na Darka złego słowa. W relacjach między nami zachowywał się w porządku.

» W minionej kolejce Górnik został sprowadzony na ziemię?
- Może dla tych, którzy uważali, że wygramy 34 mecze w sezonie. Ja wiedziałem, że nie wygramy, bo takiej możliwości nie ma. Wierzę w ten zespół i w tę grupę ludzi. Mamy ciekawy zespół, ale każdy mecz będzie przypominał bitwę o trzy punkty i nie zawsze się uda. W Gorzowie przegraliśmy zasłużenie. Rywal był tego dnia lepszy i z tym musimy się pogodzić. Do przerwy oddali jeden strzał, ale kiedy w II połowie przestaliśmy grać konsekwentnie, straciliśmy gola.

» Podbeskidzie to kandydat do awansu?
- Nie wiem, traktuję ten mecz jak każdy, który zagraliśmy i zagramy. Pewnie mają swoje ambicje, ale trudno bym sobie tym zaprzątał głowę. Mnie interesuje tylko Górnik.

» Zmieni pan skład?
- Chciałbym i pewnie coś wymyślimy. W Gorzowie teoretycznie graliśmy nawet trójką napastników, a na boisku niewiele z tego wynikało. Z drugiej strony proszę spojrzeć na kadrę i nasze pole manewru. Ci, którzy twierdzą, że Górnik wygra ligę w cuglach, bo ma Banasia, Zahorskiego, Szczota, Gorawskiego i Madejskiego niech wezmą pod uwagę to, że mam ich na papierze. Może Madejskiego uda się postawić na nogi.

» Z czym Górnik ma dziś największy problem?
- Jak powiem, że wszędzie są ogromne rezerwy, to nie skłamię. Gra ofensywna, pressing, odbiór piłki, konsekwencja w grze obronnej, gra blisko siebie... Pracujemy nad tym każdego dnia.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]