Pitry: Nasi kibice to nasz 12 i 13 zawodnik

- Publika w Zabrzu nie ma sobie równych nawet w zestawieniu z Ekstraklasą. Kibice wierzą, że wrócimy do Ekstraklasy i są z nami. I jest to nasz 12 i 13 zawodnik - mówi napastnik Górnika Zabrze, Przemysław Pitry. 

» Jak Pan ocenia I ligę?
Przemysław Pitry: - Niewiele się zmieniło, od czasu kiedy ostatnio w niej grałem. Przeważa walka, którą trzeba podjąć, aby awansować do Ekstraklasy.

» W dotychczasowych spotkaniach otrzymał Pan już trzy żółte kartki. Czy to oznacza, że przeciwnik nie może liczyć na taryfę ulgową w konfrontacji z Przemysławem Pitrym?
- Nie jestem brutalnym graczem i odnośnie tych kartek polemizowałem z sędziami. Z pewnością zawodnicy Górnika nie będą odstawiać nogi, co przełoży się na liczbę kartek. Sam muszę uważać, żeby nie złapać kolejnych, bo wiadomo jakie są tego konsekwencję.

» Czy pierwsze kolejki Pana zaskoczyły?
- Raczej nie. Drużyny grają przeciwko Górnikowi z większym zaangażowaniem. Najważniejsze w spotkaniach I ligi to wykorzystać atut własnego boiska.

» Być może już w najbliższym czasie I liga się zmniejszy, a Widzew awansuje do Ekstraklasy.
- Widzew jest kandydatem do walki o awans. Jeżeli PZPN przywróci łodzian do Ekstraklasy, to tym samym tworzy się wolne miejsce premiowane awansem. Z pewnością taka sytuacja byłaby korzystna dla Górnika.

» Pomimo spadku Górnik nadal może liczyć na swoich kibiców, których około 15 tysięcy regularnie przychodzi na każde spotkanie w Zabrzu.
- Publika w Zabrzu nie ma sobie równych nawet w zestawieniu z Ekstraklasą. Kibice wierzą, że wrócimy do Ekstraklasy i są z nami. I jest to nasz 12 i 13 zawodnik.

» W tym roku miał Pan okazję dwukrotnie występować w śląskich derbach. Jak Pan ocenia ostatnią konfrontację Górnika z GKS-em Katowice?
- Atmosfera była fantastyczna, można żałować, że mecz nie odbył się na Stadionie Śląskim. Przyjemnie się grało dla świetnie dopingujących kibiców. Drużyna odwdzięczyła się fanom wygrywając mecz 2:-0.

» Jak Pan odebrał porażkę z GKP?
- Zagraliśmy słabiej niż w pierwszych trzech meczach. Nie zrealizowaliśmy większości celów, jakie zostały nam postawione przez trenera. Jednak od tego spotkania minęło kilka dni podczas, których mieliśmy okazję przeanalizować nasze błędy.

źródło: 11.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]