Aleš Besta to wyjątkowo spokojny człowiek

25-letni zawodnik zdobył serca zabrzańskich kibiców. Jego gol zapewnił Górnikowi wygraną w ważnym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wcześniej Czech poprowadził zespół do zwycięstwa z GKS-em Katowice. Wydaje się, że ściągnięcie Besty do Zabrza było transferowym strzałem w dziesiątkę. Niestety, ze względu na kontuzję piłkarza zabraknie w składzie Górnika w środowym meczu z Flotą Świnoujście.

Początek Pańskiej przygody z Górnikiem jest imponujący.

Aleš Besta, piłkarz Górnika: Jestem naprawdę szczęśliwy, że strzeliłem te dwie bramki i mam udany początek w Górniku. Mam nadzieję, że ta strzelecka passa będzie trwała. Sezon dopiero się rozpoczął i jeszcze będę miał wiele okazji, aby się wykazać. Nie mogę jednak powiedzieć, że czuję się już zawsze pewnym miejsca w podstawowej jedenastce. Przyznam, że na razie bardzo mi się w Polsce podoba. Widać, że u was mecz jest czymś ważnym dla ludzi. To prawdziwe święto.

Przy golu strzelonym Podbeskidziu trochę dopisało Panu szczęście.

- Rzeczywiście, miałem trochę farta, ale to w futbolu jest po prostu niezbędne. Gdy dostałem świetne dalekie podanie od Mariusza Magiery, zauważyłem, że bramkarz daleko wyszedł z bramki. Spróbowałem więc szybkiego uderzenia z pierwszej piłki i padł gol.

Jest Pan przekonany, że z Górnikiem awansuje do ekstraklasy?

- Jeszcze daleka droga przed nami, aby to osiągnąć. Zostało wiele meczów do rozegrania i trudno teraz przewidzieć, jak nam w nich pójdzie. To prawda, że już w środę możemy zostać liderem ligi. Najpierw jednak wygrajmy z Flotą, a dopiero potem cieszmy się, że jesteśmy na szczycie. Niestety, ze względu na kontuzję nie zagram.

Kibice w Zabrzu nazywają Pana "Bestią". Pasuje do Pana to przezwisko?

- Ta ksywka to dla mnie nic nowego. W taki sam sposób mówili o mnie kibice w Czechach. Przyznam, że na boisku to określenie do mnie pasuje, bo bywam w czasie gry dość impulsywny. Zapewniam jednak, że poza nim jestem wyjątkowo spokojnym człowiekiem.

źródło: Gazeta Wyborcza KatowiceRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]