Wielki Górnik na wyspie

W Świnoujściu mecz na szczycie! Kto by się tego spodziewał, że po pięciu seriach Flota będzie na czele tabeli, a zabrzanie na drugiej pozycji.
- A ja, jeszcze kilka lat temu, nie spodziewałem się, że małej "Flocince" przyjdzie zagrać z wielkim Górnikiem - podkreśla Leszek Zakrzewski, kierownik świnoujskiego zespołu. Sam Zakrzewski chętnie wspomina młodzieńcze lata i "związki z Górnikiem": - Byłem na kilku meczach zabrzan z ich najlepszych lat. Widziałem mecze z Manchesterem City czy Romą na Stadionie Śląskim. To było wielkie przeżycie, 100 tys. ludzi i my, "Chłopcy z Wybrzeża", którzy kilkanaście godzin jechaliśmy na Śląsk, by zobaczyć górników w akcji. Nie było luksów, a stołowaliśmy się u tamtejszych gospodyń. Chleb ze smalcem wystarczył, liczyła się piłka - opowiada.
Tak utytułowanego zespołu w Świnoujściu nie było. 14-krotny mistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski. Od tego sezonu szkoleniowcem zespołu jest Ryszard Komornicki, który w latach 80. należał do gwiazd Górnika. Ale wyspiarze nie lękają się przed markowym przeciwnikiem.
- Mobilizacja jest ogromna, wszyscy chcemy sprawić sobie i kibicom niespodziankę - zapewnia Zakrzewski.
Klub podniósł ceny biletów (do 30 zł), ale i tak może liczyć na dużą frekwencję.

źródło: Gazeta Wyborcza SzczecinRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online