Chałbiński: Grać jak w Odrze...

» 1,5 roczna umowa to było to o co chodziło?
Michał Chałbiński, nowy piłkarz Gornika: - Taka była propozycja prezesa Koźmińskiego. Ja nie miałem sprecyzowanych oczekiwań, ale wydaje mi się, że taka długość kontraktu jest w sam raz. Zresztą umowa rzecz święta, ale - jak uczy choćby mój przypadek - w każdej chwili można się dogadać i ją zmienić.
» Nie targował się pan długo z Górnikiem...
- Były też luźne rozmowy z Odrą Wodzisław i Górnikiem Łęczna, ale gdy okazało się, że byłaby szansa grać w Zabrzu najpierw tu skierowałem swoje kroki. Od dwóch lat mieszkam w tym mieście, więc chyba nic dziwnego. » W Górniku jest wielu napastników, ale działacze podkreślali, że w drużynie ciągle brakuje "łowcy goli". To pan?
- Nie rozmawiałem jeszcze konkretnie z trenerem, ale spodziewam się, że takie oczekiwania z moją osobą mogą być wiązane. Jeśli będę tyle strzelał, co w ostatnim sezonie w Wodzisławiu (13 goli), to chyba wszyscy będą zadowoleni. Czas pokaże, czy uda mi się nawiązać do tamtych dni.
» W Zabrzu roi się od zawodników zagranicznych. Nie boi się pan konkurencji z nimi? Dla Sikory trener Fornalik musiał pod koniec rundy szukać miejsca w linii pomocy.
- Zdarzało się, że z musu grałem w środku pomocy w III-ligowym Górniku Pszów, ale w Zabrzu nastawiam się jednak na to, że będę grał na szpicy. A czym jest konkurencja z zagranicznymi piłkarzami dobrze wiem, bo w Jahn Regensburg piłkarzy-obcokrajowców było chyba z piętnastu.
» Jakie wrażenia po pierwszym dniu treningów w Zabrzu?
- Żadnych problemów i większych niespodzianek. Włoski trener od przygotowania fizycznego wprowadził trochę nowych ćwiczeń, ale nie ma żadnej rewolucji. Odnowiłem znajomość z Rafałem Niżnikiem, z którym byliśmy w tym samym czasie w ŁKS Łódź i Grzegorzem Jakoszem, z którym grałem razem we Włókniarzu Kietrz. Z innymi będę się poznawał... Jestem dobrej myśli, oby zdrowie dopisywało.

Rozmawiał Wojciech Słota

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]