Więcej o hymnie Stachursky'ego

Jacek Łaszczot vel Stachursky komponuje hymn Górnika Zabrze, a fani zastanawiają się czy będzie to przebój na miarę znanego z Anfield Road "You'll Never Walk Alone". Czy artysta, który sprzedał 700 tysięcy płyt podoła zadaniu? 
To tajemnica

- Za kilka dni zarejestruję pierwsze ścieżki dźwiękowe. Tekst piosenki powstanie później, wpierw muszę się skonsultować z działaczami i kibicami Górnika - mówi obchodzący wczoraj 38. urodziny piosenkarz. Stachursky, który w miniony weekend koncertował w Stutgarcie, planuje zakończenie pracy nad hymnem pod koniec lutego. - Nie chcę mówić, o czym będzie ten utwór, to tajemnica. Mogę jedynie zdradzić, że pomysł nagrania piosenki wyszedł od działaczy Górnika. Mnie to ucieszyło, bo od dzieciństwa jestem kibicem tego klubu - dodał Stachursky.

Artysta znanych z takich przebojów jak "Zostańmy razem" i "Typ niepokorny" ma nadzieję wylansować "hiciora", dzięki któremu przejdzie do historii, bo hymn klubowy mają śpiewać też następne pokolenia kibiców Górnika. - Mam nadzieję, że na inaugurację wiosennej rundy kibice odśpiewają hymn, sam wolałbym pozostać w roli słuchacza - wyjaśnia piosenkarz.

Tak naprawdę nie wiadomo jednak, od kogo wyszła inicjatywa nagrania hymnu. Prezes Zbigniew Koźmiński utrzymuje, że to Stachursky złożył ofertę. - To on zaproponował nagranie hymnu, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jak już piosenka zostanie nagrana to posłuchamy, a jeśli się spodoba to na pewno będziemy to grali - mówi Koźmiński.

Potem teledysk

Oprócz piosenki ma również powstać teledysk, ale prace nad nim również owiane są tajemnicą. - Właściwie to mogę już tylko pozdrowić kibiców Górnika i Walcowni Czechowice. Niech moja moc i muzyka będą z wami - zakończył Stachursky, który od dłuższego czasu jest członkiem zarządu Walcowni. - Jacek z nami sympatyzuje, pomaga nam, chyba każdy chciałby mieć takiego członka. Praca zawodowa nie pozwala mu na przyjęcie bardziej odpowiedzialnej funkcji, ale i tak się cieszymy - powiedział wiceprezes Walcowni, Tadeusz Stefaniec.

Zaplanowany na 13 marca mecz Górnika z Lechem zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, oprócz nowego hymnu zaplanowano występ ekipy cheerleaderek. A Stachursky na pewno usiądzie w loży honorowej.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]