Górnik bije rekordy popularności

Piłkarze Górnika Zabrze nie spełniają oczekiwań właściciela, trenera i kibiców. Grają przeciętnie, a czasami nawet bardzo słabo. Są jednak na czele I ligi, a klub bije rekordy popularności - pisze "Przegląd Sportowy".
Ślązacy są zespołem najczęściej pokazywanym w telewizji. TVP Sport transmituje co drugie spotkanie drużyny Ryszarda Komornickiego. 

- Nie ulega wątpliwości, że dzięki Górnikowi możemy lepiej sprzedać nasz produkt. Ważne jest też i to, że mamy tam zapewnione komfortowe warunki pracy. Jest chociażby oświetlenie, a to pozwala nam na późniejsze transmisje - wyjaśnia Jarosław Idzi, zastępca dyrektora ds. programowych TVP.

Rośnie też frekwencja na stadionie przy ul. Roosevelta. Cztery rozegrane dotychczas w Zabrzu spotkania obejrzało łącznie 70 tysięcy widzów, co daje średnią 17,5 tys. W ekstraklasie było pod tym względem gorzej, bo średnia wynosiła 15,5 tys.

Wpływ na wzrost zainteresowania meczami Górnika mają z pewnością dobre wyniki. W poprzednich dwóch sezonach Górnik, choć miał ogromne aspiracje, nie spisywał się najlepiej. W rozgrywkach 2007/08 po siedmiu kolejkach zajmował 7.miejsce z dorobkiem 10 punktów. W poprzednim sezonie było jeszcze gorzej - 4 punkty i 15. miejsce. Teraz jest 16 punktów i fotel lidera.

Ostatnio tak dobrze było jesienią 1987 roku. Wtedy ekipa rozpoczęła marsz po 14. tytuł mistrza Polski. Jednak trudno porównywać obecną sytuację do tej sprzed 32 lat. Jedynym łącznikiem jest osoba Komornickiego, który wówczas był liderem i rozgrywającym, a teraz kieruje zespołem z ławki. I nie jest zadowolony z gry prezentowanej przez swoich podopiecznych. A jednak Górnik przyciąga niczym magnes.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]