Arifović bez pozwolenia na pracę

Ensar Arifović nie może grać na Roosevelta. Powód? Brak pozwolenia na pracę.
Trener Ryszard Komornicki ma przed meczem z Motorem niemały ból głowy. Mógł ostatnio narzekać na skuteczność Przemysława Pitrego - miał fantastyczne okazje w meczach z Pogonią i Zniczem - jednak ten dwie bramki tej jesieni strzelił. Dziś na boisko jednak nie wyjdzie, bowiem pauzuje za kartki. Pewnie pojawi się na placu gry Alesz Besta, ostatnio jakby ?gasnący? i daleki od dyspozycji z debiutu przeciwko GKS Katowice.

Kto drugi? Dawid Jarka dostał swoją szansę w Sosnowcu w PP i sam przyznał, że wypadł bardzo słabo. Jarka w ostatnich miesiącach sporadycznie pojawiał się na boisku i można przypuszczać, że jego czas w Zabrzu powoli dobiega końca. Może Ensar Arifović? W końcu piłkarz, choć nie bardzo przygotowany, trafił do Zabrza, by w awaryjnych chwilach wzmocnić siłę uderzenia drużyny. Teraz taki moment jest. Tylko że Arifović nie może wyjść na boisko. Okazuje się, że po zmianie klubu jego pozwolenie na pracę straciło ważność i trzeba wyrobić nowy papier. Póki takiego nie będzie, piłkarz może co najwyżej tremować z zespołem, ale o grze musi zapomnieć. Jest młody Robert Trznadel, ale czy gotowy do gry w wyjściowej jedenastce?

W tej sytuacji wielce prawdopodobna jest zmiana ustawienia drużyny i gra w roli ?podwieszonego? napastnika Damiana Gorawskiego, który na rzecz Grzegorza Bonina stracił latem miejsce na prawej pomocy.

Inna rzecz, że w wypadku Górnika nie jest ważne kto zagra, tylko jak zagra. Ostatnie trzy mecze zabrzan to remis i dwie porażki (liga i Puchar Polski). Niezłą grę zabrzanie pokazali tylko w Pruszkowie i nic dziwnego, że w ostatnich dniach padło sporo gorzkich słów - pod adresem piłkarzy - z ust trenera Ryszarda Komornickiego i prezesa Jędrzeja Jędrycha. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że Górnik jest dziś zdecydowanym faworytem. Podobnie jak w kolejnym meczu z Łęczną. Zadanie w Zabrzu jest proste - dwa mecze sześć punktów. Inny scenariusz może oznaczać, że kilku piłkarzy na dobre może zapomnieć o wiązaniu swojej przyszłości z Górnikiem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online