Pazdan: Wszyscy ciągniemy wózek w jedną stronę

Michał Pazdan płakał, gdy Górnik Zabrze spadał z ekstraklasy. Teraz to jeden z niewielu piłkarzy śląskiej drużyny, do których nie można się przyczepić. Zawsze zaangażowany i skoncentrowany. Nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Poza tym strzela ważne bramki. Dwa jego trafienia dały Górnikowi już 6 punktów - pisze "Przegląd Sportowy". 

- Spadliśmy z ekstraklasy i chcielibyśmy jak najszybciej wrócić - podkreśla piłkarz, który jeszcze rok temu był "Piranią" byłego trenera reprezentacji Leo Beenhakkera.

- Teraz to ja sobie głowy tym nie zaprzątam. Liczy się tylko Górnik. Do gry mobilizuje mnie choćby to, że na nasze mecze przychodzi przeważnie grubo powyżej dziesięciu tysięcy ludzi. Ostatnio było mniej, ale proszę mi pokazać inną drużynę, która jest tak chętnie oglądana na żywo. Czytam, że na Koronę Kielce przychodzi po dziesięć tysięcy. W Zabrzu jest więcej i to najważniejsza sprawa - chwali się Pazdan.

Piłkarz przyznaje, że kluczem do jego solidnej gry było właściwe poukładanie sobie w głowie tego wszystkiego, co wiąże się z grą w niższej lidze.

- Umiejętności są bardzo ważne, ale psychika też ma znaczenie. W miarę szybko udało mi się przestawić priorytety. Walkę o awans do ekstraklasy traktuję jak wyzwanie. Nie wierzę jednak w to, co ludzie mówią, czyli że niektórzy moi koledzy przykładają się mniej. Zapewniam, że wszyscy ciągniemy ten wózek w jedną stronę. Śmieszy mnie, jak ktoś opowiada, że w naszej szatni nie ma atmosfery i że między piłkarzami i trenerem Ryszardem Komornickim nie ma chemii. Właśnie, że jest fajna atmosfera. Nie oznacza to jednak, iż nie mamy żadnych kłopotów. Czasami jest nam ciężko, bo przecież doskonale pamiętamy, że niedawno byliśmy wśród najlepszych - podkreśla zawodnik.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]