Górnik zagra przeciw najlepszym snajperom ligi

Marcin Klatt jest najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszej ligi. W ścisłej czołówce snajperów jest Piotr Reiss. Ten duet strzelił tej jesieni już 15 goli. To ledwie trzy mniej od całego strzeleckiego dorobku Górnika. Warta jest najskuteczniejszym zespołem I ligi, póki co poznaniacy zdobywali co najmniej jednego gola w każdym meczu na swoim stadionie. Przed podopiecznymi trenera Ryszarda Komornickiego nie lada wyzwanie. Jakie atuty są po stronie Górnika? Sebastian Nowak wpuścił w tym sezonie tylko 9 bramek, to drugi pod tym względem wynik ligi. Górnik nie przegrał czterech kolejnych meczów wyjazdowych, stracił w nich ledwie jednego gola. Czy sobotnia potyczka z Reissem i Klattem dobrą passę może przerwać? - Jedziemy do Poznania po komplet punktów. Czy nie boję się ataku Klatt-Reiss? Wierzę w siłę naszej gry defensywnej. Cały zespół, od napastników począwszy musi utrudniać życie przeciwnikom, by nie mogli rozgrywać piłki tak jak sobie zaplanowali - zapowiada bramkarz Górnika Sebastian Nowak.
Dwie drużyny z naszego regionu, które tej jesieni rozgrywały mecze w Poznaniu, wracały w nienajlepszych nastrojach. Podbeskidzie zostało kompletnie rozbite, straciło aż cztery gole. Nieco lepiej poradziła sobie Gieksa, która co prawda straciła trzy bramki, ale sama też strzeliła trzy i wywiozła remis. Piotr Reiss strzelił w tych dwóch meczach trzy gole. - Sprawy pozasportowe spowodowały, że Piotr gra w I lidze. Jednak ze względu na umiejętności spokojnie mógłby występować w niejednym klubie ekstraklasy - mówi o rywalu Nowak.

źródło: Gazeta Wyborcza KatowiceRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]