Górnikowi brakuje "bandyty"

Przed meczem z Warta Poznań w ataku Górnika Zabrze został tylko Przemysław Pitry - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Przed meczem Górnika Zabrze z Wartą Poznań Ślązacy nie bardzo mają kim straszyć. Ales Besta i Tomasz Zahorski leczą kontuzje, Ensar Arifović i Dawid Jarka są bez formy, a Robert Trznadel jest zbyt młody. Pozostaje Przemysław Pitry, o którym Franciszek Smuda powiedział kiedyś, że to zawodnik bardzo dobry... od stop do szyi. Głowa nadaje się do wymiany. Na szczęście piłkarz się zmienia i ta opinia traci aktualność.

- W poprzednim sezonie Pitry faktycznie miał bardzo słabą psychikę. Wystarczyło, że przegrał jeden drybling i natychmiast znikała jego pewność siebie. Chował się za plecami rywali, unikał indywidualnych pojedynków - zauważa Władysław Żmuda, były trener Widzewa Łódź i GKS- -u Katowice. - Jednak w tej rundzie takie spadki odporności zdarzają mu się coraz rzadziej - dodaje Żmuda.

Innego zdania jest Jan Banaś, legendarny napastnik Górnika: - Klub nie może spać spokojnie mając tylko tego jednego napastnika. To dobry chłopak, ale brak mu siły przebicia. Potrafi znaleźć się pod bramką rywala, ale jest nieskuteczny. Jego największy problem to brak zadziorności i zdecydowania. A czasami zawodnik musi być bandytą.

Stanisław Oślizło, były obrońca, a obecnie rzecznik prasowy Górnika, inaczej postrzega problem Pitrego. - On jest obecnie naszym najlepszym i najskuteczniejszym napastnikiem. Byłby jeszcze lepszy, gdyby go ustawić na szpicy. Jego odpowiedzialność powinna się sprowadzać do zdobywania bramek. Żadnych zadań defensywnych.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]