Przegląd Sportowy: Górnik zimą zmieni trenera

Ryszard KomornickiW Górniku Zabrze może dojść do zmiany trenera po zakończeniu rundy jesiennej. Ryszarda Komornickiego może zastąpić Artur Płatek - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Górnik w sobotę przegrał drugie spotkanie z rzędu. Wcześniej, nawet jeśli wygrywał, prezentował się przeciętnie, by nie rzec słabo. W kuluarach coraz częściej mówi się o możliwej zmianie trenera po zakończeniu rundy jesiennej. Wymienia się nazwisko Artura Płatka, byłego szkoleniowca Cracovii, który od pewnego czasu pilnie śledzi I-ligowe mecze zabrzan.
Za roszadą na trenerskim stołku może przemawiać fakt, że Górnik nie ma już najmniejszych szans na zrealizowanie planu punktowego na pierwszą część sezonu. Założenia na rundę jesienną były takie, by zająć miejsce premiowane awansem z minimum 5-punktową przewagą nad trzecim zespołem. W tej chwili Ślązacy mają 2 punkty więcej od trzeciej Pogoni Szczecin. Zabrzanie mieli też za zadanie wygrać trzy ostatnie mecze na własnym stadionie. Chodziło o rozegrane już spotkanie z Dolcanem oraz potyczki z Widzewem (30.10) i Wisłą (11.11). Podopieczni Ryszarda Komornickiego w minioną sobotę przegrali 1:2 z Dolcanem, więc nie mają już najmniejszych szans na realizację postawionego przed nimi celu.
Biorąc pod uwagę formę Górnika, można w ciemno założyć, że drużyna będzie też miała ogromny kłopot z utrzymaniem drugiego miejsca w tabeli. Trudno jednak winić za ten stan rzeczy wyłącznie Komornickiego. Po ostatniej kolejce prezes Jędrzej Jędrych do późnych godzin nocnych rozmawiał z nim o największych problemach. Działacz bez wątpienia wychodzi z założenia, że zmiana trenera to ostateczność. Z dwóch powodów.
Po pierwsze, klub ma przejściowe, ale jednak dosyć poważne problemy finansowe. (..)
Po drugie, ludzie zarządzający klubem pomni ubiegłorocznych doświadczeń wiedzą, że rewolucja nie gwarantuje powodzenia. Wtedy (za ciężką kasę) wymieniono połowę pierwszej „jedenastki", a jednak Górnik spadł z ekstraklasy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]