Wiśniewski: Komornicki powinien zostać

Jacek WiśniewskiRyszard Komornicki nie należy do ulubieńców Jacka Wiśniewskiego. Jednak „Wiśnia” uważa, że zabrski Górnik - mimo słabej gry i kilku wpadek - nie powinien zmieniać trenera. - Moim zdaniem powinien jeszcze dostać szansę - mówi Wiśniewski. 
Drogi Wiśniewskiego i Komornickiego skrzyżowały się w Górniku kilka lat temu, a spotkanie tak silnych osobowości nie mogło obyć się bez iskier. - Miałem z trenerem mały konflikt - wspomina popularny „Wiśnia”. - On miał pretensje, że się bezczelnie wypowiadałem. Że nie mamy jaj, że gramy jak „pipy”. Poza tym nas zostawił przed końcem sezonu, a my i tak razem z Przemkiem Cecherzem utrzymaliśmy dla Górnika Ekstraklasę.

Obecnie pierwszoligowiec z Zabrza gra brzydko i traci kolejne punkty na wagę awansu. Złośliwcy i plotkarze już wymieniają Artura Płatka i Marcina Brosza (wcześniej Górnik już kilka razy z nim negocjował) jako następcę Komornickiego. Sam prezes klubu z Roosevelta, Jędrzej Jędrych, palnął zaś, że to dobrze, iż Jan Żurek (nowy skaut Górnika) ma licencję UEFA Pro, bo ta może przydać się w sytuacjach awaryjnych. Jednak Wiśniewski, mimo dawnej zadry, uważa, że „Koko” dalej powinien prowadzić zabrzan.

- Właściwie tylko z GKS Katowice zagrali dobrze. A wie pan czemu? Bo „Gieksa” zagrała słabo! Nie jestem jednak za zmianą trenera. Miał wyniki w Szwajcarii, zasługuje na szansę. Może zimą Allianz wzmocni zespół i będzie lepiej - twierdzi.

Byłemu piłkarzowi Górnika, a obecnie liderowi Ruchu Radzionków, wciąż jednak nie podobają się niektóre wydarzenia w ekipie czternastokrotnych mistrzów Polski. - Przemek Pitry grał słabo i szukano nowych napastników. Potem strzelił trzy gole i teraz płaczą, że grają bez niego, bo złapał kontuzję - denerwuje się „Wiśnia". - Nie podoba mi się też zwalanie winy na piłkarzy, że nie chcą awansować.

- Ale myślę, że Górnik i tak wróci do Ekstraklasy. Pierwsza liga jest teraz słabsza niż przewidywano. O awans miało grać osiem drużyn, a tylko Górnik, Widzew i Pogoń to robią. Myślę jeszcze, że dołączy się do tego Flota i ŁKS. Wspomnicie moje słowa, że łodzianie namieszają - dodaje z uśmiechem Wiśniewski.

źródło: Futbolnews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]