Przy światłach

Pierwszy raz od wielu tygodni piłkarze Górnika przeprowadzą dziś popołudniowy trening przy światłach. Zmieniono też miejsce zgrupowania przed meczem z Widzewem, rezygnując z tyskiej Piramidy. W Zabrzu na dobre rozpoczęły się przygotowania do spotkania na szczycie pierwszej ligi, które odbędzie się w piątek o 20.00. 

Zgodnie z planem trener Ryszard Komornicki spotkał się wczoraj z prezesem Jędrzejem Jędrychem. Żadnych wiążących i spektakularnych decyzji jednak nie podjęto. Nie ma kija, czyli kar za jeden punkt zdobyty w trzech ostatnich meczach, nie ma też marchewki, czyli wypłaty choćby części zaległości finansowych wobec piłkarzy. Zespół musi na nie poczekać do końca roku.

W Zabrzu uznano, że trzeba w spokoju skupić się na trzech najbliższych meczach. Nikt już nie myśli o minięciu Widzewa - przynajmniej głośno. Raczej chodzi o to, by strata do lidera, a w jeszcze większym stopniu przewaga nad rywalami depczącymi zabrzanom po piętach, nie była większa. - Obecna sytuacja, jeżeli chodzi o miejsce i różnice punktowe, jest do przyjęcia - twierdzi Ryszard Komornicki. - Biorąc pod uwagę dzisiejszy dorobek, jego utrzymanie uznam za dobry wynik. Też zakładam, że wiosną będziemy silniejsi. Rozpoczęcie rundy rewanżowej z drugiego miejsca będzie dla nas dobrym scenariuszem - dodaje Komornicki.

Po wczorajszym treningu piłkarze, trenerzy i działacze udali się na mszę świętą w intencji zmarłych związanych z Górnikiem. Odbyła się w kościele Św. Józefa, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu im. Ernesta Pohla. Przy okazji można było pomodlić się za najbliższą przyszłość. Akurat tego nigdy za wiele.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]