Sprawa Arifovicia przełożona

Wydział Gier PZPN przełożył dzisiaj decyzję w sprawie Ensara Arifovicia. - Poproszono przedstawicieli Górnika Zabrze o przedstawienie pełnej dokumentacji dotyczącej Ensara Arifovicia. Decyzje mają być podjęte na posiedzeniu Wydziału Gier za tydzień - powiedziała Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka PZPN. 

"Sprawa Arifovicia" ciągnie się przez blisko półtora miesiąca. Byłego gracza Jagiellonii walczący o powrót do ekstraklasy Górnik sprowadził w trakcie sezonu. 29-letni napastnik zagrał ledwie 78 minut w końcówkach czterech meczów, w których Górnik zdobył pięć punktów.

Potem piłkarz na kilka tygodni zniknął z kadry. Powód - w czterech wymienionych meczach zagrał bez ważnego pozwolenia na pracę. Najbardziej zainteresowane walkowerami są Podbeskidzie (na boisku przegrało z Górnikiem) oraz Flota i Znicz (obie notowały remisy).

Podbeskidzie w sprawie wynajęło nawet kancelarię prawną, która miała reprezentować interesy klubu.

Wydział Gier długo zwlekał, poprosił o ekspertyzę Śląski Urząd Wojewódzki. W piśmie z Katowic napisano, że Arifović pracował w okresie owych czterech feralnych meczów niezgodnie z prawem, bo Górnik nie wystąpił o zgodę do Urzędu Wojewódzkiego.

- Nie podejmiemy decyzji bez spotkania z przedstawicielami Górnika. Zaprosiliśmy ich na nasze kolejne posiedzenie, które odbędzie się w następny wtorek. Zebraliśmy różne ekspertyzy, m.in. z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Teraz czekamy na stanowisko Górnika. Na razie nic nie mogę ujawnić - poinformował Janusz Kowalski z Wydziału Gier PZPN.

- Mogę tylko powiedzieć, że piłka ciągle jest w grze. Nawet we własnym gronie nie podjęliśmy jeszcze decyzji - dodał Janusz Kowalski.

źródło: Gazeta Wyborcza / PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online