Koźmiński: Ceny zbyt wysokie

Rozmowa z Markiem Koźmińskim właścicielem Górnika Zabrze.
» W sobotę wrócił pan z kolejnego rekonesansu po Brazylii. Czy w Zabrzu pojawią się kolejni nowi piłkarze rodem z kraju kawy?
- Oglądałem w akcji kilku piłkarzy, ale na razie do ostatecznych rozstrzygnięć jeszcze daleko. Okazało się, bowiem, że żądane za nich ceny są za wysokie. » Jacy to piłkarze?
- Środkowy obrońca, lewy i prawy pomocnik oraz napastnik. Wszyscy to Brazylijczycy, mają po 20, 21 lat, poza napastnikiem, który ma 26 lat. On ma za sobą ciekawą przeszłość w takich klubach jak Flamngo i Fluminense. Z tym, że on nie bardzo komponuje się do naszej polityki stawiania na młodzież. Z kolei atutem jednego z nich jest to, że ma europejski paszport.
» Czy w ich pozyskaniu nie mógłby znów uczestniczyć ów fundusz inwestycyjny z Lichtensteinu?
- Raczej nie. Chcielibyśmy też sami trochę zainwestować.
» Czy możliwe jest jeszcze ich przybycie przed wyjazdem na obóz do Włoch?
- Wszystko jest możliwe, okres transferowy trwa w Polsce do końca lutego. Umówmy się jednak, że drużyna na rundę wiosenną w 90 procentach jest skompletowana i kadrowo bardziej niż jesienią zbilansowana - nie ma już takiej dysproporcji w poszczególnych formacjach. Praktycznie na każdej pozycji jest dwóch piłkarzy. Oczywiście wciąż sondujemy rynek.
» No właśnie, kiedy w Zabrzu pojawią się bramkarz Bartosz Białkowski i pomocnik Krzysztof Kazimierczak?
- W sprawie Białkowskiego jesteśmy dogadani z jego menadżerem i rodzicami. Natomiast Olimpii Elbląg zmienił się prezes i czekamy na jego decyzję. Podobnie z Kazimierczakiem, rozmawialiśmy z działaczami Zagłębia Lubin - panem Stanisławem Speczikiem i prezesem Marcinem Fortuńskim. Zawodnik chce do nas przyjść. Czekamy na odpowiedź klubu.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BrunoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online