Probierz może zostać trenerem Górnika

Michał Probierz, trener Jagiellonii Białystok, jeszcze przed końcem roku może zostać nowym szkoleniowcem Górnika Zabrze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Wśród następców Probierza wymieniani są: szkoleniowiec pierwszoligowego GKS Katowice Adam Nawałka i byli reprezentanci, a obecnie trenerzy: Jerzy Brzęczek lub Jacek Zieliński. 

Tydzień temu po raz pierwszy pojawiła się informacja o tym, jakoby Probierz miał zastąpić w Górniku Ryszarda Komornickiego. Sęk w tym, że Probierz ma jeszcze przez pół roku ważny kontrakt z „Jagą" i klub z Zabrza musiałby zapłacić białostoczanom odszkodowanie. Na niedawnej konferencji prasowej Probierz, który jako piłkarz spędził w Górniku osiem lat, odniósł się do tych spekulacji. Przyznał, że obiecał piłkarzom i działaczom Jagiellonii, iż umowę wypełni do końca. Dodał jednak, że z Górnikiem jest emocjonalnie związany, a ze względów rodzinnych (choroba ojca) wskazany byłby powrót na Śląsk.

Przypuszczano, że na tej właśnie konferencji Probierz ogłosi rozstanie z Jagiellonią. Ale białostoccy działacze nie chcą słyszeć o odejściu szkoleniowca, który jesienią wykonał w klubie bardzo dobrą robotę. Startując od minus dziesięciu punktów (kara za korupcję), Jagiellonia zakończyła jesień na 10 miejscu. O zwolnieniu z Jagiellonii nie ma więc mowy, chyba że Górnik zapłaci odszkodowanie (ok. 150 tys. zł) i uda się znaleźć godnego następcę. Trzymanie na siłę Probierza nie ma sensu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]