Nawałka na Wigilię?

Nie można wykluczyć, że już dziś Górnik będzie miał nowego trenera. Tymczasem pojawiła się sensacyjna informacja o wznowieniu rozmów z Michałem Probierzem.
Dokładnie tydzień temu okazało się, że Michał Probierz nie będzie trenerem Górnika Zabrze. Trener Jagielloni Białystok na środowej konferencji planował powiedzieć, że żegna się z Białymstokiem i podejmuje pracę w Zabrzu. Wręcz przeciwnie - zapewnił, że zostaje na Podlasiu. Tymczasem wczoraj pojawiła się dosyć sensacyjnie brzmiąca wiadomość, według której temat miałby być wciąż aktualny. - Ja nic o tym nie wiem - ucina spekulacje prezes Górnika, Jędrzej Jędrych. - Potwierdzam, że rozmawialiśmy, a trener Probierz chciał podjąć pracę w klubie, w którym jako piłkarz spędził tyle lat. Dlaczego tak się nie stało? Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo temat jest nieaktualny, ale trener Probierz myślał, że łatwiej będzie my rozwiązać obowiązujący z klubem kontrakt. Kiedy okazało się, że nie może tego zrobić, a jego pracodawca takim scenariuszem nie jest zainteresowany, było jasne, że pracy w Zabrzu zimą nie podejmie.
Jędrzej Jędrych pytany, co by się stało, gdyby prezes Jagielloni jednak zadzwonił i przekazał wiadomość, że Probierz może już zimą odejść z Białego stoku, odpowiada: - Wiem, że prezes Trąbiński z taką informacją nie zadzwoni. Na dziś jesteśmy naprawdę o krok od podpisania umowy z panem Nawałką. Doświadczenie ostatniego tygodnia nakazuje ostrożność, ale wiele wskazuje na to, że to ten szkoleniowiec będzie pracował wiosną w Zabrzu - zdradza prezes Górnika.
Co może stanąć na przeszkodzie przeprowadzki Nawałki z Katowic do Zabrza? Tylko nagła i znacząca poprawa sytuacji finansowej "GieKSy", a trudno uwierzyć, że w ciągu kilku godzin pojawią się na Bukowej wielkie pieniądze. Żadne konkretne terminy nie padają, ale jeżeli Nawałka już dziś rozstanie się z katowickim klubem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by na Wigilię Górnik dostał nowego trenera. - Najpóźniej stanie się to 4 stycznia, bo wtedy zaczynamy po wakacjach treningi, ale możliwy jest każdy termin. Wszystko zależy od sygnału jaki napłynie z Bukowej - uważa Jędrych.
Nawałka podpisze s Zabrzu podobną umowę, jaką miał Ryszard Komornicki. Będzie ona zakładała przedłużenie kontraktu o rok na zasadzie automatu, jeżeli Górnikowi uda się awansować latem do ekstraklasy. Formalnie wtedy wolnym trenerem będzie też Michał Probierz, ale... - Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, by trener Nawałka awansował i usłyszał od nas, że jest już niepotrzebny. Byłoby to nieetyczne i nawet nie dopuszczam takiej możliwości. Chyba, że zgłosi się Wisła, Legia czy Lech i sam chciałby odejść. Jednak podpiszmy najpierw kontrakt. To jest na dziś sprawa priorytetowa - kończy Jędrych.
Z Nawałką pojawiliby się w Zabrzu jego asystenci, czyli Jarosław Tkocz i Bogdan Zając, co pewnie wzięłoby się z nowymi obowiązkami dla Marków: Kostrzewy i Piotrowicza.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]