Nawałka: Jestem od rozwiązywania problemów

- Problemy są, ale ja jestem tu po to, by je rozwiązywać. To mnie mobilizuje - przyznał Adam Nawałka, który 6 stycznia br. został oficjalnie zaprezentowany jako trener Górnika Zabrze. Były opiekun GKS Katowice ma niespełna pół roku, by zapewnić zabrzanom wyczekiwany awans. 

- Dopiero po kilku okresach przygotowawczych, drużyna zaczyna funkcjonować tak, jak chce tego trener. Ale jeśli nie będzie awansu w maju, dalsza praca tutaj byłaby bardzo trudna - stwierdził Nawałka na pierwszej w tym roku konferencji prasowej przy Roosevelta.

Nawałka wyjawił swój pomysł na zmianę oblicza zabrzańskiej ekipy. - Ważne będzie przygotowanie mentalne zawodników. Nie wierzę, że w ciągu kilku miesięcy zapomnieli, jak się gra w piłkę. Oprócz tego do poprawy jest taktyka i motoryka. To wszystko musi być optymalne już na pierwszy mecz - mówił były asystent Leo Beenhakkera, który zdaje sobie sprawę, jak trudne zadanie go czeka.

- Musimy nadrobić co najmniej cztery punkty straty do Pogoni Szczecin. Co więcej, układ gier nie jest dla nas korzystny. Do swoich obowiązków podchodzę jednak z bardzo dużym optymizmem - podkreślał Nawałka. - Takie wyzwania mnie „kręcą”.

Pojawią się „nowe twarze”, ale...

Prezes Górnika nie wykluczył, że już na pierwszym treningu (czwartek, 7 stycznia) zabrzan po urlopach pojawi się kilku nowych zawodników. - To jest możliwe - stwierdził Jędrych. - Dalej jednak obowiązuje zasada, że najpierw musimy kogoś pożegnać, by pozyskać nowych zawodników. Do dwóch tygodni powinna wyjaśnić się sytuacja zawodników, z którymi chcemy się rozstać.

Jedną z „nowych twarzy” w Górniku może być Mateusz Kamiński, defensor Polonii Bytom, grający ostatnio na wypożyczeniu w katowickim GKS. Nieco później w Zabrzu mają pojawić się też piłkarze wypatrzeni przez skauta Jana Żurka (w szukaniu talentów ma pomagać mu Marek Kostrzewa).

- Trzeba stworzyć „gabinet cieni”. Korekty muszą nastąpić w każdej formacji, zaczynając od pozycji bramkarza. Zastanawiamy się jedynie nad ofensywą, bo wraca Tomek Zahorski - przyznał szkoleniowiec zabrzan. - Musimy skupić się na tym, by pozyskać rozgrywającego. Najlepiej, żeby był to młody, zdolny Polak. I najlepiej tani - dodał z uśmiechem.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]