Nawałka: Nie będę ciepłym Adamem

W Górniku Zabrze trenerskich klęsk doznali niedawno Henryk Kasperczak i Ryszard Komornicki. To samo grozi teraz Adamowi Nawałce. Niedawno wyciągnął z wielkiej zapaści katowicką "Gieksę", ale Górnik Zabrze to jeszcze trudniejsze wyzwanie. 

- Chyba lubi pan kłopoty. Wcześniej wpakował się pan w tarapaty w Katowicach, teraz w Zabrzu...

Adam Nawałka: - Gdybym nie wierzył w powodzenie misji powrotu Górnika do Ekstraklasy, to nie podejmowałbym tej pracy. Wierzę w tych chłopaków, oni mają potencjał piłkarski. W trzy miesiące nie zapomnieli, jak się gra w piłkę. A kłopoty są po to, by je rozwiązywać. Górnik wjedzie na właściwy tor.

- Rozmawiał pan z Henrykiem Kasperczakiem. Nie ostrzegał pana: "Adam, gdzie ty się pakujesz?!".

- Oczywiście, rozmawiałem z Henrykiem podczas zjazdu szkoleniowego PZPN, ale nie było takiego tonu rozmowy. Dyskusja dotyczyła spraw szkoleniowych, nikt nikogo nie straszył. Znamy się z Henrykiem dobrze, nie chciał mnie zniechęcać.

- Ma pan opinię człowieka dobrotliwego, o czym świadczy pański pseudonim - "Ciepły". Tymczasem ekipą z Roosevelta trzeba wstrząsnąć. Jak pan zamierza to zrobić?

- Dla mnie liczy się skuteczność, a nie gadanie. Nie mam problemu z mentalnym nastawieniem drużyny. Każdy ma swoje metody, dla mnie priorytetem jest determinacja zawodników. Nikt nie może liczyć na to, że bez harówki będzie dla niego miejsce w drużynie. Nikomu nie będę pobłażał, jestem bardzo wymagający. Jeśli trzeba będzie przykręcić śrubę, to przykręcę!

- Górnik miał być liderem, a jest dopiero na 5. miejscu w tabeli, ze stratą aż 10 punktów do Widzewa...

- Nie ma drużyny, która nie przeżywa kryzysu. Górnik przeżywa taki kryzys i potrzebuje lekarstwa na to. Jeśli lek ma być skuteczny, najpierw trzeba postawić dobrą diagnozę, dobrze zbadać "pacjenta", odbudować zespół pod względem motorycznym, potem mentalnym. Mam nadzieję, że się to uda i awansujemy do Ekstraklasy. Jestem na tym etapie trenerskiej kariery, że traktuję takie zadanie jako dodatkowy zastrzyk adrenaliny.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]