Niechciany w Polonii - wywiad z Mateuszem Kamińskim

- Niechciany w Bytomiu, powalczę o miejsce w kadrze Górnika - zadeklarował w czwartek Mateusz Kamiński. 22-letni stoper ostatnio grał w GKS Katowice pod okiem Adama Nawałki, ale formalnie pozostaje zawodnikiem Polonii Bytom. 

» Jak to się stało, że był pan już po słowie w Katowicach, a wylądował u rywala zza miedzy, który ma raptem punkt więcej od "Gieksy"?
- Niby dogadałem się w Katowicach, ale uprzedziłem działaczy GKS-u, że mam jeszcze ofertę z Górnika. Dałem sobie tydzień do namysłu i dokonałem ostatecznego wyboru.

» Kontraktu pan jednak na Roosevelta jeszcze nie podpisał?
- Z Górnikiem jestem dogadany, znam swoje warunki. Teraz muszą się dogadać działacze Górnika i Polonii, bo wciąż jestem zawodnikiem bytomskiego klubu.

» W Bytomiu pan nie podjął walki o miejsce w ekstraklasie?
- Chciałem, ale nie dostałem nawet cienia szansy. Mam wręcz ogromny żal o to, jak mnie potraktowano. Po wypożyczeniu do "Gieksy" zgłosiłem się na pierwszy trening Polonii, ale nie dane mi było nawet się przebrać. Trener Jurij Szatałow minął mnie i nie powiedział nawet słowa. O tym, że mam brać torbę i wracać do domu, dowiedziałem się od kierownika. Niechciany w Bytomiu powalczę o miejsce w kadrze Górnika.

» Chyba nie będzie łatwo wskoczyć do zabrzańskiej defensywy?
- Czeka mnie trudne zadanie, bo konkurencja jest spora. Okres przygotowawczy jest długi, więc będę walczył. Nie ukrywam jednak, że już samo przyjście do takiej firmy jak Górnik, jest dla mnie zaszczytem.

» Co robiliście na pierwszych, podobno niełatwych, zajęciach?
- Jestem przyzwyczajony do pracy, jaką trzeba wykonać pod okiem trenera Nawałki. Była więc hala, a potem siłownia. W hali szlifowaliśmy technikę i pograliśmy w piłkę ręczną. Potem była krótka gierka, na koniec "brzuszki" i ćwiczenia wzmacniające grzbiet.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online