Bałkańczycy w drodze na testy

Adam Nawałka od pierwszego dnia pracy na Roosevelta nie kryje, że absolutnym priorytetem transferowym jest sprowadzenie ofensywnego, środkowego pomocnika. Już pojawiło się w klubie dwóch piłkarzy grających na tej pozycji, a będą kolejni.
Angaż Polaka raczej nie wchodzi w rachubę. Jeszcze kilkanaście dni temu Górnik był zainteresowany Mariuszem Zganiaczem, ale zabrzańską ofertę przebił Piast Gliwice. Innych kandydatów w kraju nie widać, choć pojawiają się głosy sugerujące, że wystarczyłoby po raz kolejny postawić na grającego w Ruchu Radzionków Piotra Gierczaka, a problem lidera środka pola byłby w dużej części rozwiązany.
Taki wariant w rachubę raczej nie wchodzi, więc Górnik szuka za granicą. Od czwartku, czyli pierwszego dnia tegorocznych treningów, w zajęciach uczestniczy Nigeryjczyk Lucky Okpara. Piłkarz ten 1,5 roku temu miał już trafić do Zabrza, ale ostatecznie nie dotarł nad Wisłę. Ostatnio grał między innymi w Jemenie i w Arabii Saudyjskiej. Do Zabrza przyjechał także Słowak Vladimir Balat, choć trudno przypuszczać, by piłkarz rezerw Żyliny mógł się okazać lekarstwem na ułożenie gry Górnika w drugiej linii.
Być może pod koniec tygodnia przyjedzie do Zabrza Słoweniec Domenik Bernsjak. 29-letni środkowy, ofensywny pomocnik gra obecnie w rumuńskim klubie Politechnika Iasi. W młodości grał we wszystkich reprezentacjach swojego kraju, a trzy lata temu zadebiutował w pierwszej drużynie Słowenii. Bernsjak ma 186 cm wzrostu, a jego kontrakt z rumuńskim klubem kończy się w czerwcu. Ponoć nie ma wielkich przeszkód, by jeszcze zimą związał się z Górnikiem.
Adam Nawałka chętnie widziałby w zespole nawet dwóch środkowych pomocników, co tylko pokazuje deficyt, jaki panuje na tej pozycji w Górniku. Dlatego nie można wykluczyć, że dojadą na Roosevelta kolejni kandydaci do gry. Trener zabrzan chciałby mieć tych piłkarzy do dyspozycji najpóźniej na początku przyszłego tygodnia, kiedy zespół zacznie grać mecze kontrolne. Z naszych informacji wynika, że na testy może też dojechać serbski napastnik, 25-letni Milos Stojanović, grający w klubie FK Jagodna.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]