Budujemy Stadion w Zabrzu - dla kibiców, dla Górnika, dla zabrzan, dla gości...

W dniu 12 stycznia 2010 Prezydent Miasta wraz ze Spółką Stadion w Zabrzu zaprosił przedstawicieli Stowarzyszenia "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" na prezentację wstępnego projektu przebudowy Stadionu Miejskiego im. Ernesta Pohla. 

Prezentacja odbyła się w Hali KS Pogoń Zabrze. Celem spotkania było przekazanie Kibicom informacji o aktualnym stanie prac nad projektem Stadionu oraz poznanie opinii przyszłych współużytkowników obiektu o przyjętych obecnie kierunkach rozwiązań.

W spotkaniu udział wzięli: Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik, Zastępca Prezydenta Miasta Pan Krzysztof Lewandowski, architekci opracowujący dokumentację projektową nowego Stadionu, przedstawiciele "Klubu Sympatyków Górnika Zabrze", uczestniczący w projekcie naczelnicy i pracownicy Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz prezes Stadion w Zabrzu Sp. z o.o.

Prezentację prowadził przedstawiciel zespołu projektującego Stadion architekt Marek Szcześniak. W trakcie kilkugodzinnej dyskusji strony wymieniły szereg merytorycznych uwag. Wnioski zapisane podczas dyskusji będą istotnym przyczynkiem do zastosowania w projekcie jeszcze lepszych rozwiązań służących poprawie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników Stadionu Miejskiego.

Relacja Stowarzyszenia

We wtorek odbyło się spotkanie przedstawicieli kibiców Stowarzyszenia "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" z przedstawicielami firmy projektującej nowy Stadion Górnika w Zabrzu. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji, po której przedstawiciele SKSGZ przedstawili swoje uwagi dotyczące projektu oraz rozwiązań technicznych.

Uwagi dotyczyły w głównej mierze lokalizacji sektora gości - na projekcie pierwotnie miał być od strony ulicy Roosevelta, co w znacznym stopniu przyczyniło by się do blokady tejże drogi, oraz negatywnie wpływało na bezpieczeństwo (wzdłuż ulicy Roosevelta ma znajdować się pasaż handlowy dla kibiców gospodarzy).

SKSGZ zaproponowało "zamianę" trybun północnej od ulicy Olimpijskiej (kibice gospodarzy) z południową od ulicy Roosevelta (kibice gości), co po przedstawieniu argumentów spotkało się ze zrozumieniem i najprawdopodobniej zostanie zmienione (problemem było usytuowanie parkingu dla gości, ale i tu przedstawiciele SKSG znaleźli rozwiązanie).

Stowarzyszenie wniosło także uwagi co do ilości kas, sposobu wejścia na stadion, wejść dla niepełnosprawnych kibiców, oraz parkingu podziemnego. Projektanci duży nacisk kładli na to, by stadion Górnika był stadionem otwartym - tutaj uwaga dotyczyła możliwości poruszania się po koronie stadionu (na której mają być usytuowane punkty gastronomiczne) i z których to powinni mieć możliwość korzystania wszyscy przyszli klienci, jak zresztą ma to miejsce w niemal całej Europie.

Reasumując projekt stadionu bardzo ładny, mimo kilku uchybień technicznych, które zostaną poprawione. Z pewnością będzie to obiekt nowoczesny.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stadion.zabrze.pl / stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online