Model Udinese

Pięciu trenerów i trzech fizjoterapeutów będzie wiosną pracowało z pierwszym zespołem Górnika Zabrze. To pokłosie zatrudnienia nowego trenera, Adama Nawałki, o którego sposobie pracy mówi się na Roosevelta "model Udinese" - czytamy w "Sporcie". 

- Tak mówią? Faktycznie, ostatnio byłem tydzień w tym klubie. To zawsze dla każdego trenera jest świetna okazja do rozwoju i do nauczenia się czegoś nowego. A nigdy nie kryłem, że Włochy to mój ulubiony kraj jeżeli chodzi o metody pracy trenerów. Oczywiście, że zawsze najważniejsze są umiejętności piłkarzy, ale przygotowanie fizyczne i taktyczne doprowadzili do najwyższego poziomu - mówi trener Górnika.

Pewnie dlatego zdecydował się ściągnąć ze sobą asystentów z GKS-u Katowice, Bogdana Zająca i Jarosława Tkocza. - Trener chciał pracować ze swoimi ludźmi - twierdzi prezes Górnika, Jędrzej Jędrych. Co ciekawe swój sztab Nawałka chce powiększyć do pięciu trenerów i trzech fizjoterapeutów, którzy będą się opiekować zespołem. Jak podkreśla Nawałka pracy jednak nie zabraknie dla nikogo, a fizjoterapeuci pomogą przygotować drużynę do gry, ale przede wszystkim pozwolą uniknąć niepotrzebnych urazów.

W Zabrzu zostaje również dotychczasowy asystent trenera w sztabie Ryszarda Komornickiego, Marek Kostrzewa, który będzie pracował z Janem Żurkiem w scautingu. Natomiast Jerzy Machnik ma prowadzić treningi z bramkarzami pozostałych drużyn Górnika.

Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny:

Trener: Adam Nawałka.
Asystenci trenera: Bogdan Zając i Marek Piotrowicz.
Asystent trenera/Bank informacji: Dawid Zajączkowski.
Trener bramkarzy: Jarosław Tkocz.
Lekarz drużyny: Zbigniew Kwiatkowski.
Fizjoterapeuci: Włodzimierz Duś, Kamil Zieleźnik, Bartosz Spałek.
Kierownik drużyny: vacat.

źródło: Sport / MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]