Wypowiedzi trenerów po meczu sparingowym Jarota - Górnik

Adam Nawałka (trener Górnika Zabrze) - Zawsze gra się o zwycięstwo, natomiast w takich grach kontrolnych wynik nie jest najważniejszy. Przede wszystkim chodziło tutaj o solidną jednostkę treningową. Tym bardziej że w ostatnim okresie warunki do treningu są bardzo trudne, zważywszy na wysokie mrozy. Jednak trzeba przyznać, że zawodnicy bardzo profesjonalnie potraktowali dzisiejszy sparing, jak również wszystkie treningi. I myślę, że zmierza to w jak najlepszym kierunku. Pracujemy pod kątem przygotowania wydolnościowego, dużo objętościowo. Począwszy już od odbudowy tlenowej przed śniadaniem, a kończąc na wieczornych zajęciach na boisku. Jest to bardzo ważny punkt w naszych przygotowaniach. Tutaj pracujemy nad wytrzymałością, nad siłą. Myślę, że będzie to doskonała podstawa przed zajęciami typowo piłkarskimi.

Czesław Owczarek (trener Jaroty Jarocin) - Spotkanie to było typowo treningowe. Mogliśmy zwłaszcza w drugiej połowie nauczyć się dużo od Górnika. Zgodnie z zapowiedziami był to bardzo wymagający przeciwnik. Mogliśmy sobie przećwiczyć grę obronną, bo byliśmy cały czas schowani, czasami nawet za podwójną gardą. Na tą chwilę na pewno nie dorównywaliśmy Górnikowi. Niektórzy zawodnicy pokazują, że mają charakter, inni za bardzo statystycznie się zachowuje, grają zachowawczo i na to będę zwracał uwagę. Ponieważ będzie grał zawodnik, który się najlepiej prezentuje i najwięcej wnosi do zespołu.

źródło: jarota.comRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]