Pięć z sześciu celów Górnika

Górnik już w 85 procentach zrealizował swoje plany transferowe. Drużyna potrzebowała bramkarza, środkowego obrońcy, dwóch rozgrywających, lewego pomocnika oraz napastnika. Pięć z sześciu celów zostały osiągnięte. Realizacja szóstego jest bliska. 

Lista nazwisk nowych graczy nie rzuca jednak na kolana. Mateusz Kamiński z Polonii Bytom był jesienią wyróżniającym się obrońcą GKS Katowice, ale gwiazdą z pewnością nie jest. Vladimir Balat z rezerw słowackiej Żiliny i Konrad Cebula z Cracovii (jesienią zaliczył 288 minut w ekstraklasie) - obaj podpisali kontrakty z Górnikiem wczoraj, wiosną na pewno będą mieć kłopoty z wywalczeniem miejsca w podstawowej jedenastce.

To samo dotyczy Mateusza Kantora z Wisłoki Dębica i Jakuba Szmatuły z Piasta Gliwice, którzy zyskali pozytywną opinię trenera Adama Nawałki. Działacze załatwiają obecnie formalności związane z ich przeprowadzką na Roosevelta. W zasadzie tylko angaż Adriana Świątka, który w tym sezonie strzelił osiem goli dla ŁKS Łódź, można nazwać istotnym wzmocnieniem. Jednak Świątek nie trafi do Górnika, dopóki nie rozwiąże kontraktu ze swoim obecnym pracodawcą, a tu sprawa się komplikuje i będzie musiała interweniować piłkarska centrala. Rozstrzygnięcia zapadną w pierwszej połowie lutego.

Jednak w Zabrzu nikt nie przejmuje się tym, że Górnik nie ma sukcesów na transferowej giełdzie. - My już dawno mamy drużynę na awans - mówi odważnie Robert Szczot, który w grudniu myślał o rozstaniu z klubem, ale teraz zmienił zdanie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online