Forum
 

Gorawski jednak poleci do Turcji

Po dzisiejszym meczu sparingowym ze Śląskiem Wrocław trener Górnika Adam Nawałka poda nazwiska piłkarzy lecących na zgrupowanie do Turcji. Czy na zgrupowanie dojedzie jeszcze jakiś zawodnik? Nawałka zostawia lekko, bardzo lekko uchyloną furtkę, mówiąc: - Mam jeszcze sporą listę graczy, którzy bez testowania mogliby wzmocnić Górnika, ale nic na siłę i ponad możliwości klubu. 
Prezes Jędrzej Jędrych jest bardziej jednoznaczny w swojej deklaracji. - Myślę, że to już koniec. Do Turcji nikt nie doleci, a kadra zespołu jest bliska zamknięcia. Mądrzejsi powinniśmy być dziś, kiedy moze wyjaśnić się temat gry w Górniku Adriana Świątka.
Przypomnijmy, że Górnik chce pozyskać piłkarza, który jesienią świetnie radził sobie w ŁKS Łódź. Zaliczył osiem goli i tyle samo asyst, o czym każdy z graczy Górnika mógł tylko pomarzyć. Świątek we wtorek chciał rozwiązać - z winy klubu - umowę z ŁKS, by bezgotówkowo przejść do Zabrza. Sprawa została przesunięta na 16 lutego. Jędrzej Jędrych nie wyklucza jednak, że Świątek do Turcji jednak poleci. - Wstepnie jest wpisany na listę gotową do wylotu. Będziemy w piątek rozmawiać z ŁKS. Uważam, że jeżeli na przeszkodzie nie staną rozliczenia między piłkarzem, a jego klubem, to zawodnik znajdzie się w Zabrzu. Nasze rozliczenia z ŁKS są praktycznie dograne.
Ostatecznie na zgrupowanie do Turcji poleci Damian Gorawski, którego nie było na obozie w Jarocinie, a lekarze stwierdzili, że czeka go kolejna, 3-tygodniowa przerwa w treningach. - Damian Gorawski będzie od opieką pana Spałka. Oczywiście o treningu nie ma mowy, ale czeka go rehabilitacja, która zdaniem fizjoterapeuty powinna - w wypadku powodzenia - oznaczać powrót piłkarza na boisko na przełomie marca i kwietnia.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online