Kibice stracą przez remont

Górnik Zabrze nie przyjmie wiosną kibiców gości. Na stadionie Górnika będzie mogło zasiąść wyłącznie 7 tysięcy miejscowych fanów.
Powoli dobiega końca „mała modernizacja” stadionu Górnika. Wszystko wskazuje na to, że wiosną mecze zabrzan, walczących o powrót do ekstraklasy będzie mogło obejrzeć około 7000 widzów. I nie ma większych szans, by pojemność obiektu została na ten czas zwiększona. 

Więcej nie można

- W tej chwili zamontowanych siedzisk jest nieco ponad 6000, ale na ligę na pewno będzie ich tysiąc więcej. Oczywiście chcielibyśmy, by cały stadion mógł mieć miejsca siedzące, ale w tej chwili nie ma takiej możliwości - twierdzi Zdzisław Iwański, dyrektor zarządzającego obiektem miejscowego MOSiR- u.

Górnik, podobnie jak inne kluby ligowe w kraju, od wiosny będzie mógł wpuszczać na mecze wyłącznie tylu widzów, ile jest na obiekcie zamontowanych siedzisk. Stąd ich montowanie w sektorach, które do tej pory straszyły betonem i fragmentami ławek. - Już teraz obiekt wygląda naprawdę bardzo przyzwoicie, a to jeszcze nie koniec. Zdajemy sobie sprawę, że kiedy zacznie się przebudowa, trzeba będzie wszystko demontować, ale gra jest warta świeczki. Choć wiem, że wszystkich nie zadowolimy i będą mecze, na które zabraknie biletów. Zdajemy sobie sprawę, że wiosną, przy skutecznej walce o awans, mecze będzie chciało oglądać nawet po kilkanaście tysięcy kibiców. Nie mówiąc już o jesieni, szczególnie w wypadku powrotu do ekstraklasy. Więcej siedzisk zamontować jednak nie możemy - dodaje Iwański.

Sektor gości dla... gospodarzy

Rzecz bowiem w tym, że wyłączone zostaną z użytku teoretycznie najlepsze miejsca, czyli wszystkie sektory po drugiej stronie trybuny głównej. Niby można by wypełnić je kolejnymi 3000 siedzisk. Jednak już jesienią - takie deklaracje padają w miejskim ratuszu - może zacząć się budowa nowego obiektu, od demontażu tej właśnie trybuny. Stąd decyzja, by nie montować w tych sektorach miejsc siedzących. Jest to równoznaczne z przeprowadzką „szalikowców” na sektory sąsiednie. - Krzesełka będą zamontowane też w sektorach przeznaczonych do tej pory dla gości. Z tą różnicą, że siądą w nich wyłącznie fani Górnika. Od rundy wiosennej nie będziemy wpuszczać na obiekt sympatyków drużyn przyjezdnych - deklaruje dyrektor MOSiR-u w Zabrzu.

Górnik, podobnie jak pozostałe kluby ligi, czeka na decyzję w sprawie terminu inauguracji rundy wiosennej. Zabrzanie mają ten komfort, że zaczynają ligę wyjazdem, co oznacza tydzień więcej na przygotowanie stadionu. Inna rzecz, że murawa już dziś w 75 procentach jest odśnieżona, a większym problemem - jak pewnie wszędzie - może być usunięcie śniegu zalegającego na trybunach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]