Forum
 

Jerzy Brzęczek odmówił Górnikowi

Były piłkarz Górnika i GKS Katowice, Jerzy Brzęczek nie będzie dyrektorem sportowym zabrzańskiego klubu. Brzęczek, który jest ikoną śląskich klubów górniczych był w Warszawie na rozmowach z szefami firmy „Allianz”, sponsora strategicznego Górnika, jednak nie zdecydował się na przyjęcie propozycji pracy w klubie z ulicy Roosevelta, w którym występował jako zawodnik jeszcze 1,5 roku temu. 

- Nie dogadaliśmy się co do moich kompetencji i zakresu obowiązków – wyjaśnia krótko swoją decyzję Brzęczek, który powrócił do Częstochowy, obejmując w rodzinnych stronach funkcję trenera II-ligowego Rakowa. - To dla mnie poważne wyzwanie trenerskie, któremu zamierzam podołać. W Rakowie się właściwie wychowałem i teraz - gdy klub spod Jasnej Góry ma kłopoty organizacyjno-finansowe - nie mogę mu odmówić - dodaje były reprezentant Polski, któremu praca w Rakowie pomoże w uzyskaniu licencji trenerskiej UEFA Pro.

Na razie Brzęczek posiada licencje UEFA A, którą zdobył w trakcie występów w lidze austriackiej. W naszym kraju trzeba mieć wspomnianą licencję UEFA Pro, by trenować kluby ekstraklasy. Droga do tego dokumentu prowadzi jednak przez samodzielną pracę z klubami II i I ligi.

źródło: nettg.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online