Sparing: Górnik Zabrze - Helios Charków 2:1 (1:0)

Górnik Zabrze podczas zgrupowania w Turcji pokonał 2:1 (1:0) Heliosa Charków - trzecią drużynę ukraińskiej II ligi. Bramki: Dawid Gajewski (42.), Przemysław Pitry (75.) - Wjaczesław Hadi (77.).
Skład Górnika, I połowa: Skorupski - Krotofil, Kamiński, Gancarczyk, Marciniak - Kantor, Danch, Balat, Gajewski - Trznadel (30. Cebula), Besta. II połowa: Szmatuła - Kulig, Banaś, Pazdan, Magiera - Bonin, Przybylski, Strąk, Szczot - Cebula (70. Pitry), Wodecki.

Pierwotnie zabrzanie mieli zmierzyć się rumuńską Dacią Mioveni, ale ostatecznie ich rywalem była trzecia drużyna ukraińskiej drugiej ligi Helios Charków. Na pięć minut przed końcem spotkania obrońca Górnika Mariusz Magiera został brutalnie sfaulowany przez jednego z rywali. Całe zdarzenie zakończyło się przepychankami z udziałem zawodników obu ekip. Sędzia meczu postanowił więc przedwcześnie zakończyć mecz. Przypomnijmy, że rok temu piłkarze Górnika, podczas sparingu rozgrywanego na Cyprze, pobili się z zawodnikami Crvenej Zvezdy Belgrad. Tamto spotkanie zakończyło się jednak już po 20 minutach.

źródło: gornikzabrze.pl / Gazeta Wyborcza